گزارش WHO از اپیدمی جهانی مصرف دخانیات

گزارش WHO از اپیدمی جهانی مصرف دخانیات به گزارش مستر لمون سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارش تازه ای اعلام نموده است كه خیلی از كشورها سیاست های كافی را در حوزه مقابله با همه گیری مصرف دخانیات اجرایی نكرده اند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، در حالیكه خیلی از دولت ها در جهت مقابله با مصرف دخانیات به پیشرفت های خوبی دست پیدا كرده اند و الان پنج میلیارد نفر در كشورهایی زندگی می كنند كه ممنوعیت استعمال دخانیات را اعمال كرده اند، نسبت به مضرات دخانیات برای سلامت تبلیغ می كنند و اقدامات كنترلی دیگری را هم عرضه كرده اند، با این وجود گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت از آن حكایت می كند كه در خیلی از كشورها هنوز سیاست های اثربخش در كمك به افراد در ترك سیگار و حفظ سلامت آنان اعمال نشده است.
تمركز آخرین گزارش این سازمان بر پیشرفت كشورهایی است كه در كمك به ترك دادن افراد سیگاری بدست آمده است. نظارت بر مصرف دخانیات و اعمال سیاست های پیشگیرانه، حفاظت از افراد در مقابل دود سیگار، پشتیبانی از افرادی كه خواستار ترك سیگار هستند، اخطار به افراد نسبت به مضرات استعمال سیگار، ممنوعیت تبلیغات دخانیات و دریافت مالیات همچون اقداماتی هستند كه برای مقابله با همه گیری مصرف دخانیات عرضه شده است.
همینطور برزیل و تركیه همچون كشورهایی هستند كه این اقدامات را اجرایی كرده اند و به پیشرفت های خوبی هم دست پیدا كرده اند.
«تدروس آدهانوم قبریسوس»، دبیركل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: ترك سیگار یكی از بهترین اقداماتی است كه افراد برای حفظ سلامت خود باید آنرا رعایت نمایند.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، در خیلی از كشورها مصرف دخانیات كاهش پیدا كرده اما رشد جمعیت به این مفهوم است كه مجموع تعداد مصرف كنندگان دخانیات به صورت نسبتا بالایی ثابت مانده است. هم اكنون حدود ۱.۱ میلیارد نفر سیگار می كشند كه حدود ۸۰ درصد آنان در كشورهایی با درآمد پایین و متوسط زندگی می كنند.
به نوشته دویچه وله، كرستین شوته، كارشناس بخش بیماری های غیرمسری سازمان جهانی بهداشت اعتقاد دارد كه گزارش این سازمان باید اخطار و زنگ خطری برای همگان باشد.
شوته می گوید: هشت میلیون نفر هر سال بر اثر نتایج مصرف سیگار می میرند و یك میلیون از آنها سیگاری منفعل هستند، یعنی خودشان اصلا سیگاری نیستند بلكه در فضایی حضور دارند كه از دود افراد سیگاری آلوده شده است و طبیعی است كه این آمار بسیار نگران كننده است و باید كاهش پیدا كند.1398/05/05
14:17:26
5.0 / 5
4511
تگهای خبر: بیماری , تبلیغات , زندگی , سایت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است