پیشنهاد وزیر بهداشت به تامین اجتماعی برای پرداخت طلب ۱۱هزار میلیاردی بیمارستان ها

پیشنهاد وزیر بهداشت به تامین اجتماعی برای پرداخت طلب ۱۱هزار میلیاردی بیمارستان ها به گزارش مستر لمون وزیر بهداشت با اشاره به بدهی ۱۱ هزار میلیارد تومانی بیمه تأمین اجتماعی در حوزه درمان اظهار داشت: این سازمان می تواند از محل فروش سهام هایی كه در سال های قبل خریداری نموده، بدهی هایش به بخش درمان را پرداخت كند و در حال پیگیری وصول مطالبات بیمارستان های وزارت بهداشت هستیم.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دكترسعید نمكی شامگاه سه شنبه در نشست جمع بندی سفر دو روزه خود به استان كرمان اضافه كرد: كشوری به سمت توسعه انسانی پیش خواهد رفت كه بتواند نیروی انسانی خویش را به سمت سرمایه انسانی سوق دهد و سوال اساسی در كشور ایران این است كه به چه میزان دانشگاه ها در این زمینه توانایی دارند و چگونه عمل كرده اند.
وی با تاكید بر ضرورت بازبینی در شیوه تربیت نیروی انسانی در دانشگاه های كشور خاطرنشان كرد: متأسفانه تربیت نیروی انسانی در كشور ما برپایه مؤلفه های اجتماعی و ضروریات اخلاقی صورت نمی گیرد و در اشاعه فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی برای جوانان موفق نبودیم كه امیدوارم خداوند این كوتاهی را بر مسئولین ببخشد.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه در عرصه فرهنگی و رفاهی برای دانشجویان كم گذاشته ایم و همین كمبودها سبب شده است جوان امروزی در حین تحصیل برای رفتن از این كشور تلاش كند، اظهار داشت: متأسفانه ما برای تربیت نیروی انسانی زیاد هزینه می نماییم و بی جهت میزان زیادی نیروی فوق تخصص فارغ التحصیل می شوند بدون آنكه تجهیزات مورد نیاز برای كار آنها تأمین شود.
نمكی با اشاره به اینكه پژوهش های موجود در دانشگاه ها باید گرهی از مشكلات كشور و مردم را حل كند، اضافه كرد: بخشی از تزهای دانشجویی مطلوب نمی باشد و هیچ كجای دنیا با مقاله و افزایش سرانه مقالات، توسعه نیافته است بلكه مقاله باید به عرضه خدمت و محصول منجر شود.
وی بیان كرد: در بحث اقتصاد سلامت نیازمند پژوهش های جدی هستیم كه تابحال به این مورد زیاد پرداخته نشده است؛ هرچند شركت های دانش بنیان اقداماتی در این زمینه انجام داده اند ولی كافی نیست.
نمكی استان كرمان را استانی پراكنده، متنوع و دارای اقلیم های مختلف دانست و اظهار داشت: استان كرمان پردغدغه است و زمینه را برای رشد و ظهور و ایجاد انواع بیماری های واگیردار و غیرواگیردار دارد و از همین منظر نباید مسأله بیماری های واگیردار در استان كرمان نادیده گرفته شود.
وزیر بهداشت با اشاره به وجود تعداد زیادی از اتباع خارجی در استان كرمان ابراز كرد: متأسفانه اگر سرویس و خدمات بهداشتی و درمانی به این افراد ندهیم، از سوی سازمان های مختلف بین المللی تحت فشار قرار می گیریم و با عرضه خدمات هم متحمل هزینه های فراوان شده ایم كه به نظر می رسد سازمان ملل در این زمینه باید به ما كمك نماید.
وی اظهار داشت: امكانات بهداشتی و درمانی موجود در استان كرمان متناسب با پراكندگی و توزیع جمعیت در استان نیست و نباید نسخه كل كشور را برای استان هایی مثل سیستان و بلوچستان و كرمان تجویز كرد.
نمكی با اشاره به برنامه كاری خود در وزارت بهداشت برای ایجاد ۴۰۰ خانه بهداشت سیار و كانكسی در سطح كشور برای عشایر اضافه كرد: هیچ فردی نباید در زمینه دسترسی به خدمات اولیه بهداشتی در كشور مشكل داشته باشد و ما این مدل ایجاد خانه های بهداشت را در روستاهای كویری و كم جمعیت استان كرمان ایجاد خواهیم كرد.
وزیر بهداشت با تاكید مجدد بر عملیاتی نمودن قول ها و تعهدات بوجود آمده در مسافرت دو روزه به شرق و جنوب استان كرمان اظهار نمود: جبران عقب ماندگی های استان كرمان در شاخصهای بهداشتی و درمانی باید برپایه اصل توسعه متوازن و با حمایت بخش خصوص صورت گیرد و در این زمینه لازم است امتیازاتی برای حضور بخش خصوصی در حوزه درمان قائل شویم.
وی با اشاره به بدهی زیاد سازمان های بیمه گر به مراكز درمانی اظهار داشت: یكی از اشكالات جدی ما در وزارت بهداشت، بدهی لجام گسیخته بیمه ها به مراكز درمانی به علت عدم تطابق منابع و مصارف بوده است و منجر به ضرر و بدهی انباشته شده است.
1398/04/13
18:06:49
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: برنامه , بیماری , بیمه , خدمات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است