پژوهشگران آمریكایی:

شاید درمان بیماری های خود ایمنی با كمك باكتری روده ممكن شود

شاید درمان بیماری های خود ایمنی با كمك باكتری روده ممكن شود به گزارش مستر لمون پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدیدی دریافتند كه شاید نوعی باكتری روده بتواند به درمان بیماری های خود ایمنی در بعضی افراد كمك نماید.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، میلیاردها باكتری در روده ما زندگی می كنند كه همراه با ما تكامل می یابند و نقش مهمی در گوارش، سلامت فیزیكی و سلامت روحی بر عهده دارند اما به نظر می آید باكتری هایی كه برای بیشتر افراد سودمند به نظر می رسند، می توانند سلامت افراد دیگر را به خطر بیندازند و به بروز بیماری های خود ایمنی در افراد صدمه پذیر منجر شوند.
"مارتین كریجل" (Martin Kriegel)، متخصص ایمنی شناسی "دانشگاه ییل" (Yale University) آمریكا و همكارانش در بررسی افراد مبتلا به "سندرم آنتی فسفولیپید" (APS)، به این نتیجه دست پیدا كردند.
سندرم آنتی فسفولیپید، نوعی اختلال خودایمنی است كه در آن، سیستم ایمنی بدن شخص بیمار، به شكلی پروتئین كه نقش مهمی در رقیق شدن خون دارد، حمله می كند. كریجل در اینباره اظهار داشت: افراد مبتلا به این سندروم، در معرض خطر لخته شدن خون، سكته، سقط جنین و حتی مرگ قرار می گیرند. بیماران جوان تر امكان دارد به صورت ناگهانی از دنیا بروند.
سوال پژوهشگران این بود كه آیا همه باكتری های روده می توانند به بیان پروتئینی شبیه به پروتئین عامل سندرم آنتی فسفولیپید بپردازند و آیا سیستم ایمنی افراد مبتلا به این سندروم، پروتئین را مورد حمله قرار می دهند.
هنگامی كه كریجل و افرادش، مجموعه داده های مربوط به میكروبیوم روده را بررسی كردند، گونه ای از باكتری موسوم به " Roseburia intestinalis" را كشف كردند كه می تواند به بهبود روده كمك نماید.


پژوهشگران، فعالیت سیستم ایمنی را در روده افراد مبتلا به سندرم آنتی فسفولیپید و افراد سالم مورد بررسی قرار دادند. این بررسی نشان داد وجود باكتری Roseburia intestinalis در روده افراد مبتلا به سندرم آنتی فسفولیپید، عامل ایجاد التهاب است. همینطور مشخص شد بدن این افراد، پادتن هایی تولید می كند كه به باكتری حمله می كنند و شبیه به پادتن هایی هستند كه برای حمله به پروتئین ساخته می شوند.
كریجل و همكارانش در آزمایش روی موش ها دریافتند تزریق باكتری Roseburia intestinalis به موش هایی كه به صورت ژنتیكی به سندرم آنتی فسفولیپید مبتلا هستند، می تواند به شروع فعالیت سندروم منجر شود. كریجل اضافه كرد: نتایج این پژوهش نشان داده است شاید آنچه برای یك بیماری مفید می باشد، برای بیماری دیگری مضر باشد. ژن شخص و سبك زندگی او هم می توانند در این میان نقش مؤثری داشته باشند.
پژوهشگران امیدوار هستند كه بررسی آنها، به ابداع روش های جدیدی برای درمان بیماری های خود ایمنی همچون سندرم آنتی فسفولیپید كمك نماید. كریجل افزود: شاید بعد از تشخیص این بیماری، بتوان با از بین بردن میكروب روده، به جلوگیری از لخته شدن خون كمك كرد.1398/03/30
23:52:24
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: بیماری , تولید , درمان , زندگی
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است