تشخیص شیر فاسد با پاكت مجهز به سنسور

تشخیص شیر فاسد با پاكت مجهز به سنسور مستر لمون: پژوهشگران آمریكایی، نوعی پاكت طراحی نموده اند كه به سنسور مجهز است و می تواند مشتری را از فاسد بودن شیر آگاه كند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، پژوهشگران "دانشگاه كرنل" (Cornell University)، نوعی پاكت هوشمند برای نگهداری شیر طراحی نموده اند كه هم به "رمزینه پاسخ سریع" یا "كیوآر كد" (QR code) و هم به سنسور مجهز است.
كیوآر كد، اطلاعاتی مانند مزرعه تولید لبنیات، كارخانه آماده سازی شیر و میكروب های مخصوص به آن مزرعه و كارخانه را كه امكان دارد در شیر وجود داشته باشند، در بر دارد. سنسور نیز می تواند زمانی كه شیر در پاكت بوده و دمای نگهداری آنرا ثبت كند.
مشتریان و فروشندگان می توانند با كمك یك اپلیكیشن كه روی تلفن همراه نصب شده، هم كیوآر كد و هم سنسور را اسكن كنند و از تاریخ انقضای دقیق شیر آگاه شوند. این روش نه تنها مشتریان را از فاسد شدن شیر آگاه می كند، بلكه به فروشندگان نیز امكان می دهد تا شیرهایی كه تاریخ مصرف آنها گذشته، بموقع از قفسه های فروشگاه خارج كنند. بدین سان اگر شیر به تاریخ انقضای خود نزدیك شود، فروشندگان می توانند با كاهش قیمت، نسبت به فروش زود آن اقدام نمایند تا از فاسد شدن شیر پیشگیری شود.


پروفسور "مارتین ویدمن" (Martin Wiedmann)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما می توانیم ابزار دیجیتال كشاورزی را مستقیماً در پاكت شیر به كار ببریم تا امكان فاسد شدن آنها را كاهش دهیم و به دوام مواد غذایی كمك نماییم.1398/02/27
13:37:04
5.0 / 5
5009
تگهای خبر: تولید , غذا , فروشگاه , مشتری
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است