ابلاغ سنجه های نسل چهارم اعتباربخشی بیمارستان ها

ابلاغ سنجه های نسل چهارم اعتباربخشی بیمارستان ها به گزارش مستر لمون مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت از ابلاغ سنجه های نسل چهارم اعتباربخشی اطلاع داد و اظهار داشت: مدیریت منابع موجود، رهبری و شورآفرینی سازمانی، جزئی از اعتباربخشی نسل چهارم است كه منجر به ارتقای كیفیت و كارایی و بهره وری بیمارستانی می شود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا عسگری در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور، از ابلاغ سنجه های نسل چهارم اعتباربخشی اطلاع داد و اظهار داشت: مدیریت نرم افزار منجر به كارایی و كارآمدی حوزه سلامت خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه اعتباربخشی ابزاری برای ارتقای كیفیت است، اضافه كرد: سطح اعتباربخشی هر مركز ماحصل بازدید و نظارت از هر بیمارستان و مركز درمانی در كشور است و تنها مدل ارزیابی سیستم به حساب می آید كه به تمام ابعاد بالینی و غیر بالینی بیمارستان ها و مراكز درمانی می پردازد.

عسگری بیان كرد: مدیریت منابع موجود، رهبری و شورآفرینی سازمانی جزیی از اعتباربخشی نسل چهارم است كه منجر به ارتقای كیفیت، كارایی و بهره وری بیمارستانی می شود.

مدیركل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت عنوان كرد: مسیر موفقیت در نسل چهارم، مدیریت بهینه منابع موجود بیمارستان، رعایت استاندارد پایه خدمت و ترویج اخلاق حرفه ای در تمام سطوح است.

وی خطاب به معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشكی كشور، بر نظارت مستمر از مراكز درمانی تصریح كرد و اظهار داشت: معاونین درمان در هر دانشگاهی باید بر تمام مراكز درمانی استان خود نظارت داشته و ضامن حفظ حقوق خدمت گیرنده و خدمت دهنده باشند.

بنابر اعلام وبدا، عسگری از رونمایی چك فهرست های كشوری نظارت بر درمان موسسات پزشكی و پیراپزشكی، در این اجلاس اطلاع داد و اظهار داشت: این چك فهرست ها بعنوان یكی از ابزارهای نظارتی لازم در عرصه خدمات بالینی به شمار رفته و از اعمال سلیقه های شخصی ناظران جلوگیری كرده و امكان رصد ارتقای خدمات كشوری را فراهم می آورد.

وی با تاكید بر تداوم نهضت ثبت و تحلیل ریشه ای خطاهای درمانی و اصلاح فرآیندها، خاطرنشان كرد: نباید فراموش كرد كه خدمات قابل تقدیر نیروهای درمانی شامل پزشكان، پرستاران و تمام گروه ها در این روزهای دشوار سبب شده كه آشفتگی های حوزه های دیگر خدماتی و اجتماعی را در نظام سلامت شاهد نباشیم و این عظمت كار نیروهای ما است كه باید پاس داشته شود.1397/12/19
22:50:42
5.0 / 5
4614
تگهای خبر: پزشك , خدمات , درمان , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است