رییس شورای عالی نظام پزشكی مطرح كرد

ضرورت تامین سرویس بهداشتی و حمام برای زلزله زدگان كرمانشاه

ضرورت تامین سرویس بهداشتی و حمام برای زلزله زدگان كرمانشاه مستر لمون: رئیس شورای عالی نظام پزشكی كشور، اهداف سفر رئیس كل سازمان نظام پزشكی و اعضای شورای عالی به مناطق زلزله زده كرمانشاه را شرح داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دكتر محمدرضا ظفرقندی با اشاره به سفر هفته گذشته نمایندگان جامعه پزشكی به سرپل ذهاب، گفتند: به دنبال فروكش كردن التهابات اولیه زلزله در كرمانشاه، تصمیم گرفتیم برای بررسی وضعیت خدمات بهداشتی و درمانی و همینطور پزشكی، سفری به سرپل ذهاب داشته باشیم.
وی با اشاره به همراهی سازمان نظام پزشكی كرمانشاه در سفر رئیس كل و اعضای شورای عالی نظام پزشكی كشور به سرپل ذهاب، اضافه كرد: در این سفر، چندین هدف را دنبال می كردیم و تا حدود زیادی به این اهداف دست یافتیم.

ظفرقندی ادامه داد: هدف اول، تقدیر و تشكر از كسانی بود كه در روزهای سخت زلزله در كانكس ها و چادرها، مشغول خدمات رسانی به مردم بودند. هدف دوم، ارزیابی شرایط پزشكی و بهداشتی مناطق زلزله زده و بررسی نیازهای موجود بود. بر همین اساس، قرار شد یك برنامه برای رفع نیازهای پزشكی مردم داشته باشیم.

رئیس شورای عالی نظام پزشكی كشور، با اشاره به سپری شدن مرحله حاد زلزله، بر ادامه كار در مرحله مزمن اشاره نمود و اظهار داشت: با حضور اعضای شورای عالی نظام پزشكی كه از استان های مختلف هستند، نیازهای عمومی مردم را مورد ارزیابی قرار دادیم.

وی بر ضرورت تامین سرویس های بهداشتی سیار، حمام و... برای مردم مناطق زلزله زده تصریح كرد و اضافه كرد: سازمان نظام پزشكی تصمیم گرفت در همان زمان بعد از زلزله، كمك های نقدی جامعه پزشكی، بیمارستان های خصوصی و... را نمایندگی و جمع آوری كند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشكی، ظفرقندی با اشاره به این مطلب كه كمك های نقدی جامعه پزشكی در حد وسع آنان است، اظهار داشت: بازدیدهای میدانی از سرپل ذهاب، حاكی از این است كه خدمات تیم های درمانی در كانكس ها در حد یك بیمارستان شهری است و از این لحاظ مشكل خاصی وجود ندارد. آنچه بیشتر ضرورت دارد كه مورد توجه دست اندركاران امر قرار گیرد، تامین نیازهای مردم روستایی در قالب خانه های بهداشت است كه در این صورت، نیاز به ارجاع به شهرها نیست.1396/10/09
00:14:42
5.0 / 5
5417
تگهای خبر: پزشك , خدمات , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است