مركز متمركز برای عرضه خدمات سلولی راه اندازی می شود

مركز متمركز برای عرضه خدمات سلولی راه اندازی می شود به گزارش مستر لمون دبیر ستاد سلول های بنیادی از تلاش این ستاد جهت راه اندازی مركزی برای عرضه خدمات سلولی اطلاع داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا دكتر امیرعلی حمیدیه در حاشیه رونمایی از موش مدل هموفیلی، روش دست ورزی داخل سلولی را روشی برای درمان و علاج بیماری ها دانست و با بیان این كه یكی از چالش های اصلی توسعه این روش نبود آئین نامه های مرتبط می باشد، اظهار نمود: با همكاری اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت آئین نامه های در رابطه با سلول ها به تصویب رسید.
حمیدیه با اشاره به اینكه كشور هم اكنون دارای قانونی در حوزه سلولی است، افزود: هم اكنون مراكز درمانی بر طبق این آئین نامه خدمات سلولی خویش را عرضه می دهند.
دبیر ستاد سلول های بنیادی با تاكید بر لزوم همكاری میان مراكز خدمات دهنده سلولی، تصریح كرد: در این ستاد هم تلاش داریم تا بتوانیم تمام خدمات مربوط به ویرایش ژنوم را در یك مركز متمركز نماییم.
به گفته وی، بزودی این مركز كه كلیه خدمات سلول درمانی در آن عرضه می شود، راه اندازی خواهد شد.
حمیدیه با اشاره به اینكه هم اكنون ۴۷ مركز در زمینه سلول و ژن تحقیقات می كنند، خاطرنشان كرد: ادامه فعالیت آنها مستلزم وجود ادوات و ملزوماتی است كه با همكاری بخش های تحقیقاتی و شركت ها محقق می شود.1397/11/27
14:45:49
5.0 / 5
4550
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است