كاهش هزینه درمان بیماران هموفیلی و خودكفایی در تأمین فاكتور ۸ نوتركیب

كاهش هزینه درمان بیماران هموفیلی و خودكفایی در تأمین فاكتور ۸ نوتركیب مستر لمون: رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: افتتاح خط تولید داروی نوتركیب فاكتور ۸ موجب كاهش هزینه درمان بیماران هموفیلی و خودكفایی در تأمین این داروی های تك می شود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دكتر مهدی پیرصالحی با ارسال پیامی به مراسم افتتاح سایت تولیدكننده فاكتور ۸ نوتركیب توسط شركت سامان داروی هشتم، اضافه كرد: امروز در جشن ۴۰ سالگی انقلاب شكوهمند اسلامی مفتخریم كه عمده داروی مورد نیاز كشور را با تاكید بر دانش و توان جوانان این مرز و بوم تولید می نماییم، بااینكه تحقق این مهم، دستاوردی بزرگ تلقی می شود، اما باید با تقویت و حمایت همه جانبه از صنعت داروسازی؛ چه در مورد داروهای نهایی و چه مواد اولیه بتوانیم به بازارهای منطقه و جهانی وارد شویم.

وی با تاكید بر اینكه پشتیبانی از تولید داخل بعنوان یكی از اولویت های مهم در سازمان غذا و دارو دنبال می شود، عنوان كرد: معتقدیم تسهیل در دسترسی به دارو با قیمت مناسب و احداث اشتغال برای جوانان متخصص كشورمان تنها از گردش چرخ های این صنعت در داخل كشور امكان پذیر است.

معاون وزیر بهداشت اظهار نمود: فاكتور ۸ یكی از داروهای اساسی برای بیماران هموفیلی كشور است كه با تلاش متخصصین داخلی تولید و آزمایشات بالینی را باز با موفقیت گذرانده و امروز سپس حضوری موفق در بازار دارویی نوتركیب با شروع به كار خط تولید این دارو در شركت سامان داروی هشتم، امیدواریم با عنایت به ظرفیت احداث شده، كل نیاز كشور به فاكتور ۸نوتركیب توسط این شركت تأمین شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی با اشاره به اینكه افتتاح خط تولید داروهای نوتركیب برگ سبزی به افتخارات نظام سلامت كشور در كاهش هزینه درمان بیماران هموفیلی و خودكفایی در تأمین این داروی های تك است، اظهار داشت: مفتخریم كه امروز با تاكید بر توانمندی و تلاش جوانان در كاهش وابستگی به واردات این دارو ضمن صرفه جویی قابل ملاحظه ارزی، نیاز بیماران را در داخل تأمین نماییم.

پیرصالحی ابراز امیدواری كرد كه با توكل به خداوند متعال و تلاش مضاعف نخبگان این عرصه روزبه روز در تأمین نیاز دارویی كشور گام های بلندتری برداشته و با تولیدات كیفی، حضوری مؤثر در بازارهای منطقه و جهانی داشته باشیم.

وی با تقدیر از متخصصان و دانشمندان این حوزه كه با تلاش شبانه روزی خود گامی دیگر در قطع وابستگی ارزی برداشته اند، توفیق روز افزون در عرصه های علمی را از خداوند متعال خواهان شد.1397/11/17
18:33:15
5.0 / 5
4734
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است