محققان پی بردند؛

ارتباط ریفلاكس معده و افزایش ریسك سرطان های سر و گردن

ارتباط ریفلاكس معده و افزایش ریسك سرطان های سر و گردن به گزارش مستر لمون تحقیق جدید نشان داده است مشكل ریفلاكس معده و سوزش معده خطر سرطان های سر و گردن را زیاد می كند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، محققان اذعان می كنند احتمال اینكه هر فرد مبتلا به سوزش معده مزمن به یكی از این سرطان های نسبتا نادر مبتلا شود همچنان بسیار كم است. اما مطالعه حدود ۲۸ هزار آمریكایی بالا ۶۵ سال این ریسك بالا را نشان داده است.
در مجموع محققان كلینیك اوچسنر نیواورلئان دریافتند سابقه بیماری ریفلاكس معده یا سوزش معده با افزایش حدودا سه برابری مبتلا شدن به سرطان حنجره، حدود ۲.۵ برابر احتمال مبتلا شدن به سرطان حلق (قسمت بالا گلو)، دو برابر شدن خطر سرطان لوزه، و ۴۰ درصد بالا رفتن خطر مبتلا شدن به سرطان سینوس مرتبط می باشد.
به قول محققان، سرطان های سر و گردن سالانه باعث مرگ بیشتر از ۳۶۰ هزار فرد بزرگسال در سراسر دنیا می شوند.
دكتر «آنتونی استارپولی» در این باره می گوید: «ماده ریفلاكس معده می تواند به سمت مری، لوله غذا بین دهان و معده، بالا رود. این مایع می تواند به گلو، مجاری سینوس و ریه ها حمله كند و باعث التهاب مزمن شود.»
در این تحقیق، داده های ۱۳، ۸۰۵ سالمند آمریكایی مبتلا به سرطان های تنفسی و سیستم گوارشی فوقانی بین سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۱ بررسی گردید. سابقه پزشكی آنها با گروه مشابه سنی فاقد سرطان مقایسه شد.
محققان در نهایت به رابطه بین بیماری ریفلاكس معده و بالا رفتن خطر مبتلا شدن به سرطان های سر و گردن پی بردند. از اینرو تاكید می گردد افراد مبتلا به سوزش معده حتما تحت درمان قرار گیرند.

1397/10/27
23:17:43
5.0 / 5
4626
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درمان , غذا
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است