حمایت وزارت بهداشت از تولیدكنندگان دارو و تجهیزات پزشكی

حمایت وزارت بهداشت از تولیدكنندگان دارو و تجهیزات پزشكی به گزارش مستر لمون سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت شركت های دارویی و تجهیزاتی در كشور، اظهار داشت: برخی شبكه های خارجی با دروغ به دنبال سیاه نمایی از وضعیت كشور در این حوزه هستند، اما باید تصریح كرد كه ایران در حوزه تجهیزات پزشكی و دارو ظرفیت بسیار خوبی دارد.دكتر ایرج حریرچی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت فعلی دارو و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: حوزه ملزومات و تجهیزات پزشكی بسیار گسترده تر از حوزه داروست؛ چون كه در حوزه دارو حدود ۳۰۰۰ قلم دارو داریم و حدود ۱۰۰ شركت دارویی در این حوزه فعالند، اما در حوزه تجهیزات پزشكی با ۲۸۰ هزار قلم تجهیزات و ملزومات پزشكی سروكار داریم.

وی با اشاره به اینكه باید توجه كرد كه تجهیزات پزشكی ضروری به بیشتر از ۱۰۰ هزار قلم می رسند، اضافه كرد: حوزه تجهیزات پزشكی تنوع زیادی دارد؛ به طوریكه حدود ۱۰۰۰ شركت تولیدكننده و ۲۲۰۰ شركت واردكننده تجهیزات پزشكی در این بخش فعالند.

حریرچی درباره نحوه پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی دارو و تجهیزات پزشكی، افزود: در عرصه تولید تجهیزات پزشكی ۱۰۰۰ شركت تولیدكننده داخلی در حال فعالیت هستند كه سطح كیفیت این تجهیزات نسبت به گذشته بسیار پیشرفت كرده است. بر همین مبنا هم از مردم درخواست می كنم كه به دانشمندان كشورمان اعتماد و از محصولات داخلی مورد تایید وزارت بهداشت استفاده كنند.

حریرچی در ادامه با اشاره به اینكه هم اكنون تعداد ۳۷۰۰ شركت دانش بنیان در حوزه سلامت داریم، اظهار داشت: از این تعداد ۲۲۵ شركت در حوزه دارویی فعالند و ۸۰۲ شركت هم در حوزه تجهیزات پزشكی، مواد و ملزومات آزمایشگاهی فعالیت می نمایند. بهره گیری از ظرفیت این شركت ها در شرایط تحریم، نقطه قوتی برای كشور است.

معاون كل وزارت بهداشت همینطور اظهار نمود: در بعضی شبكه های خارجی با دروغ به دنبال سیاه نمایی از وضعیت كشور در این حوزه هستند، اما باید تصریح كرد كه ایران در حوزه تجهیزات پزشكی و دارو ظرفیت بسیار خوبی دارد و باید به پژوهشگران و نخبگان این حوزه افتخار نماییم.
1397/09/25
14:38:03
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: پزشك , دارو , سلامت , كیفیت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است