چگونگی بازنشستگی كارمندانی كه بیمه سلامت دارند

چگونگی بازنشستگی كارمندانی كه بیمه سلامت دارند مستر لمون: مدیركل سازمان بیمه سلامت استان تهران، وضعیت بازنشستگی كارمندان دولت كه بیمه سلامت دارند را توضیح داد.


دكتر كوروش فرزین در گفت وگو با ایسنا، درباره چگونگی بازنشستگی كارمندان دولت كه بیمه سلامت دارند، اظهار داشت: كاركنان دولت عموما دو صندوق برای خدمات بیمه ای خود دارند، یك صندوق بیمه سلامت است كه برای بحث درمان كاركنان دولت می باشد و حق بیمه درمان از حقوق آنها كسر میگردد و یك سهمی هم برای بازنشستگی و حقوق مستمری از حقوق شان كسر میگردد.
وی ادامه داد: سهمی كه برای بازنشستگی از حقوق این كاركنان كسر می شود، به صندوق بازنشستگی كل كشور واریز میگردد. این در حالیست كه در سازمان تامین اجتماعی این دو سوژه یعنی حق بیمه درمان و سهم بازنشستگی، در یكدیگر ادغام هستند.
مدیركل بیمه سلامت استان تهران اضافه كرد: برای بازنشستگان بیمه سلامت پس از بازنشستگی، دفترچه بیمه سلامت صادر میگردد با این تفاوت كه دفترچه از حالت شاغل به مستمری بگیر تغییر می كند.
فرزین همین طور با اشاره به قرارداد این سازمان بیمه گر با ۶ هزار مركز درمانی در استان تهران اضافه كرد: حدود ۱۰۴ بیمارستان باز با بیمه سلامت قرارداد دارند كه از این تعداد، ۵۳ بیمارستان دولتی و مابقی خصوصی، خیریه و یا دولتی غیر دانشگاهی مانند بیمارستان های وابسته به نیروی مسلح یا تامین اجتماعی هستند.
به قول وی، حدود ۳هزار پزشك باز در تهران با سازمان بیمه سلامت طرف قرارداد هستند كه هزار تن از آنها متخصص و حدود ۲هزار تن باز پزشك عمومی هستند.1397/09/23
13:30:08
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: بیمه , پزشك , خدمات , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است