یافته جدید محققان انگلیسی؛

شناسایی ۶۰۰۰ ژن مقاوم به آنتی بیوتیك در باكتری های روده

شناسایی ۶۰۰۰ ژن مقاوم به آنتی بیوتیك در باكتری های روده مستر لمون: دانشمندان موفق به شناسایی بالغ بر ۶۰۰۰ ژن مقاوم به آنتی بیوتیك در باكتری های ساكن در روده انسان شده اند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، محققان دانشمندان دانشگاه بیرمینگام بریتانیا عنوان می كنند این ژن های تازه شناسایی شده بسیار متفاوت از ژن های قبلا شناخته شده در باكتری های بیماری زا هستند.
دانشمندان روش جدید را برای شناسایی ژن های مقاوم در باكتری های روده توسعه داده اند. در این روش، ساختارهای سه بُعدی آنزیم های معروف مقاوم به آنتی بیوتیك در پروتئین های كه از راه باكتری های روده تولید می شوند مقایسه می شوند. سپس آنها این شیوه را در لیستی از چندین میلیون ژن روده بكار می گیرند.
«ویلم ون شیك»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اكثر باكتری های روده زندگی مسالمت آمیزی با میزبان انسانی دارند. با این وجود روده محل زندگی باكتری های است كه می توانند سبب عفونت در بیماران بستری شده در بیمارستان شوند.»
وی در ادامه می افزاید: «متاسفانه این باكتری ها به شدت در مقابل آنتی بیوتیك ها مقاوم می شوند و ما باید فرآیندهای دخیل در این توسعه را بشناسیم.»
شیك اذعان می كند: «در این روش جدید ما موفق به شناسایی هزاران ژن جدید مقاوم در مقابل آنتی بیوتیك در روده انسان شدیم كه بر وجود تنوع شدید ژن های مقاوم به آنتی بیوتیك در این محیط تاكید دارد.»

1397/09/16
23:45:33
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: بیماری , زندگی
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است