خال و خطوط مشكی ناخن نشانه چیست؟

خال و خطوط مشكی ناخن نشانه چیست؟ به گزارش مستر لمون یك متخصص پوست و مو با اشاره به اینكه اگر یك ناخن گرفتار تغییر رنگ خود به خودی بخصوص اطراف ناخن باشد نیازمند رجوع سریع به متخصص پوست است، اظهار داشت: ابتلای یك ناخن و تغییر تیره رنگ به صورت خطوط سیاه و خال بسیار مهم می باشد.


عبدالرضا عرفانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با ذكر نامی از بیماری ملانوم، اظهار نمود: نشانه مبتلا شدن به این بیماری تغییر رنگ در ناخن به صورت یك خط مشكی و خال است، البته تغییر رنگ در ناخن ها نشانه بد خیم بودن آن نیست، اما امكان دارد مشكل آفرین شود.
وی با اشاره به اینكه در صورتیكه این خطوط و خال ها با پوست اطراف ناخن همراه شوند در بیشتر موارد بروز این خطوط بدخیم است و لازم است كه نمونه برداری شود، افزود: اما در صورتیكه این خطوط با پوست اطراف ناخن همراه نباشد و به صورت نوار تیره رنگ بروز كند نگران كننده نیست.
این متخصص پوست و مو خاطرنشان كرد: امكان دارد بروز این خطوط به دلایلی همچون بر اثر ضربه های ناخن و تروما و یا صدمه هایی مانند برخورد انگشت به در یا هر وسیله ای دیگر باشد كه منجر به تغییر رنگ های وسیع، درد و خون ریزی زیر ناخن می گردد كه با استفاده از گرفتن شرح حال بیمار علت بررسی می گردد. اما در مواردی كه خود به خود این خطوط به همراه پوست كنار ناخن تولید می گردد باید بیشتر و با دقت علت های بروز بررسی شود.
عرفانی با اشاره به اینكه معمولا ضایعات خوش خیم نیازی به درمان ندارد و امكان دارد فرد برای پنهان كردن لاك بر روی آن بزند، تصریح كرد: اما در صورتیكه نوع بدخیم تشخیص داده شود به پاتولوژی نیاز است و بر مبنای آن علت بیماری مشخص می گردد و با عنایت به علل بروز، گاهی امكان دارد كه جراحی صورت گیرد كه بستگی به نتیجه پاتولوژی دارد.
وی در مورد تاثیر لاك و استیون بر بروز این خطوط و خال های تیره، اظهار داشت: استیون و لاك بعنوان یك محرك در جهت صدمه به ساختار ناخن هستند، اما منجر به بدخیمی نمی شوند و بیشتر منجر به شكننده، ورق شدن و اگزمای تماسی می شوند.1397/09/12
14:53:49
5.0 / 5
4762
تگهای خبر: بیماری , جراحی , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است