معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛

عدم تحرك میان مردم

عدم تحرك میان مردم به گزارش مستر لمون معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینكه ۱۰ درصد مردم مبتلا به دیابت هستند، اظهار داشت: ۹۰ درصد مردم تحرك كافی ندارند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر رضا ملك زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در ششمین كنگره علوم اعصاب اظهار داشت: ما توانسته ایم در حوزه تعداد مقالات خویش را زیاد كنیم اما به این معنا نیست كه پیشرفت های قابل توجهی در این زمینه داشته باشیم و در مقایسه با دیگر رشته های حوزه سلامت، علوم اعصاب جای پیشرفت دارد.
وی اضافه كرد: در دنیا علوم اعصاب یك چهارم حوزه سلامت آنهاست اما در ایران علوم اعصاب هنوز ۱۰درصد از حوزه سلامت را هم تشكیل نمی دهد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت همینطور خاطرنشان كرد: در علوم اعصاب می بایست به كیفیت تحقیقات و فعالیت های پژوهشی توجه بیش تری شود. دانشگاه تهران به علت تعداد مراكز و اعضای هیئت علمی از دیگر دانشگاه ها جلو تر است.
ملك زاده ادامه داد: در این رشته جوانان زیادی وارد شده اند كه نشان می دهند به علوم اعصاب توجه زیادی می گردد. اكنون ما موسسه ای داریم كه گروهی از آنها در حوزه علوم اعصاب فعالیت می نمایند و طرح های تحقیقاتی آنان را مورد بررسی قرار داده و برای اجرایی شدن آنها بودجه در نظر گرفته می گردد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار نمود: نظام ثبت بیماری ها مسئله مهمی ست كه خوشبختانه در كشور فعال شده است و در حوزه علوم اعصاب هم فعالیت می كند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینكه آلزایمر در سال های آینده در كشور به یك اپیدمی تبدیل می شود، اظهار داشت: در كشور ما عوامل مبتلا شدن به آلزایمر، دیده می گردد ۹۰درصد مردم تحرك كافی ندارد و بیش از ۱۰ درصد به دیابت مبتلا هستند.
وی اضافه كرد: زیرساخت های مهمی در این حوزه انجام شده و از متخصصین ومحققین این حوزه می خواهم كه طرح های خویش را در این زمینه عرضه دهند.
ملك زاده اظهار داشت: در سه شهر یزد، سمنان و اصفهان مطالعاتی در زمینه پیشگیری از بیماری ها بر روی زنان آبستن انجام شده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: در كشور ما، امید به زندگی در بدو تولد افزایش یافته و تعداد افراد سالمند هم در حال افزایش است. در سال های آینده درصد شیوع آلزایمر در كشور بالا می رود كه باعث نگرانی می گردد و مطمئنا روی خانواده ها و بودجه ها فشار عظیمی می آورد.
وی اظهار نمود: متاسفانه در كشور ما عوامل شیوع آلزایمر دیده می گردد. با اینكه اكنون در جهان مطالعات زیادی انجام شده است. طبق تحقیقاتی كه بر روی ۳۵هزار نفر زن و مرد شهری و روستایی انجام شده، ۹۰درصد ایرانی ها تحرك كافی را ندارند.
ملك زاده تصریح كرد: تقریبا ۵۰درصد ایرانی ها وقتی به سن ۵۵سال می رسند فشار خون دارند، ۱۰درصد جمعیت ما دیابت دارند و۳۵درصد هم پره دیابتی هستند كه باید تلاش كنیم مردم را فعال نگه داریم.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تصریح كرد: باید خدماتی را به افرادی كه وارد سنین سالمندی می شوند عرضه كنیم و مردم را از این اپیدمی پیشرو آگاه كنیم، زیرا اینها بیماری هایی است كه كه باید پیش از اینكه فراگیر شوند برای آنها برنامه ریزی نمود.
 

1396/09/29
20:37:23
5.0 / 5
5564
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است