نرخ بالای مصرف الكل و امراض كبدی در كشورهای سردسیر

نرخ بالای مصرف الكل و امراض كبدی در كشورهای سردسیر مستر لمون: نتایج یك بررسی نشان داده است كه میزان مصرف الكل در میان مردمی كه در كشورهایی با آب و هوای سرد زندگی می كنند به مراتب بیشتر است.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، كارشناسان آمریكایی در مطالعه ای دریافتند در كشورهایی با آب و هوای سرد كه میزان تابش نور خورشید در آنها كمتر است نگرانی از مصرف بالای مواد الكلی وجود دارد.

بررسی اطلاعات جمع آوری شده از ۱۹۳ كشور جهان نشان داده است كه وضعیت آب و هوایی در مصرف بالای مواد الكلی و خطر مبتلاشدن به بیماری های كبد نقش دارد.

در بلاروس كه در فاصله ماه های نوامبر تا فوریه نور خورشید به ندرت دیده میگردد بالاترین سطح مصرف مواد الكلی در این فاصله زمانی گزارش شده است. آمارها از آن حكایت می كند كه میانگین مصرف مواد الكلی شهروندان در این كشور سالانه ۱۷.۵ لیتر است.

همچنین در روسیه كه سردترین روستاها و مناطق قابل سكونت در آن واقع شده است، مصرف مواد الكلی در بین مردم این كشور ۱۱.۱ لیتر در سال است. همین طور در این منطقه در فصل زمستان تعداد ساعات تابش نور خورشید به كمترین میزان می رسد.

به گزارش روزنامه تلگراف، به قول محققان آمریكایی این آغازین مطالعه ای است كه نشان داده است در مناطقی با آب و هوای سرد در جهان كه میزان تابش نور خورشید در آنها پایین است مصرف مواد الكلی و خطر مبتلاشدن به بیماری سیروز كبدی بیشتر است.
1397/08/28
18:47:11
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: بیماری , زندگی
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است