وعده مجدد مسئولان برای رفع مشكل كمبود پزشك در ابركوه

وعده مجدد مسئولان برای رفع مشكل كمبود پزشك در ابركوه مستر لمون: مسئولان دانشگاه علوم پزشكی یزد در مورد مشكل كمبود پزشك متخصص در ابركوه و وعده های پیشین خود برای رفع این مشكل، اعلام كردند: تا آخر آبان به وعده هایمان عمل خواهیم كرد ولی این وظیفه شهرستان است كه با مهیا كردن امكانات رفاهی مناسب، پزشك را در شهرستان ماندگار كند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، محمدعلی شیخی، رییس بیمارستان خاتم الانبیا ابركوه در جلسه شورای سلامت شهرستان اظهار نمود: بیمارستان خاتم الانبیا از سال 81 با مجوز 32 تختخواب در پنج بخش زنان، داخلی، جراحی، بیهوشی و اطفال به بهره برداری رسید ولی به مرور زمان رشته های پاراكلینیك، قلب، رادیولوژی، عفونی و اعصاب هم در كنار آن ها افتتاح شد.
وی خاطرنشان كرد: بیمارستان ابركوه از نظر اعتبارسنجی وضعیت خوبی دارد به صورتی كه ویزیت اورژانس به پنج هزار و 461 و تعداد بستری ها به 1500 مورد رسیده است.
به قول شیخی، درآمد سالانه بیمارستان هم از دو میلیارد و 900 میلیون تومان در سال 92 به 14 میلیارد و 700 میلیون تومان در سال 96 افزایش یافته است.
وی با بیان این كه پیگیری مجوز 96 تخت خوابی شدن ابركوه از سال 93 كلید خورد، ابراز كرد: تابحال حدود 12 تا 14 میلیارد تومان در طرح توسعه بیمارستان هزینه شده كه فاز اول آن تا یك ماه دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
رییس بیمارستان ابركوه در ادامه تأمین مالی طرح توسعه برای ادامه فاز دوم، تجهیزات فاز یك، استخدام نیروی انسانی، تجهیزات پزشكی كه مهم ترین آن سی تی اسكن است، وجود متخصص گوش و حلق و بینی، رادیولوژی به صورت تمام وقت، ارتوپدی، راه اندازی ساختمان پزشكان در بیمارستان را همچون نیازهای اولویت دار این مجموعه عنوان نمود.
شیخی ضمن انتقاد از استاندارد نبودن هلی كوپترهای اورژانس هوایی، خاطرنشان كرد: تنها مزیت اورژانس هوایی هم اكنون این است كه فقط زمان اعزام را كوتاه تر كرده است ولی برخی امكانات مورد نیاز و ضروری وجود ندارد به صورتی كه حتی قابلیت ارتباط با زمین را هم ندارد.
محمدرضا میرجلیلی، رییس دانشگاه علوم پزشكی یزد هم اظهار نمود: دانشگاه در اجرای طرح های حوزه بهداشت و درمان نیازمند این است كه سهم استان از اعتبارات پرداخت گردد و در این صورت قول می دهیم كه طرح ها را در اسرع وقت تكمیل و رضایت مردم را جلب نماییم.
وی با بیان این كه كار در استان یزد آن هم در حوزه بهداشت و درمان بسیار دشوار است، اضافه كرد: دانشگاه این قول را می دهد كه شبكه بهداشت و درمان در سراسر استان، سال آینده از وضعیت بهتری نسبت به امسال برخوردار شود.
محمود نوری شادكام، معاون درمان دانشگاه هم بیان كرد: در حوزه استقرار پزشكان متخصص در ابركوه به وعده هایی كه قبل از این داده، عمل خواهیم كرد و تا آخر آبان نیروهای مورد نظر به سیستم بهداشت و درمان شهرستان تزریق می شوند.
وی، راهكار ماندگاری پزشك در ابركوه را فراهم كردن امكانات رفاهی، گرفتن مجوز مطب، تجهیز مطب با حمایت مسئولان عنوان نمود و اضافه كرد: نیاز امسال استان یزد به نیروی انسانی 65 نفر بوده كه ما موفق شدیم با چانه زنی های فراوان تنها مجوز 35 نفر را از وزارتخانه بگیریم.
نوری شادكام در حوزه وضعیت آمبولانس های خصوصی هم بر تقویت بخش خصوصی تاكید و عنوان كرد: هم اكنون 60 مورد آمبولانس بخش خصوصی در سیستم فعال است كه اگر آن ها را حذف نماییم، با مشكل جدی مواجه می شویم بنابراین بهترین راهكار این است كه مشكلات آنان را رفع و آن ها را تقویت نماییم.1397/07/24
20:41:15
5.0 / 5
4680
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است