معاون بهداشت خبر داد:

رخ دادن ۷۵ درصد اختلالات روانی در سنین ۱۴ تا ۲۵ سالگی

رخ دادن ۷۵ درصد اختلالات روانی در سنین ۱۴ تا ۲۵ سالگی مستر لمون: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به اینكه ۷۵ درصد اختلالات روانی در سنین ۱۴ تا ۲۵ سالگی رخ می دهد، اظهار داشت: اگر این اختلالات در این سنین تحت كنترل باشد در واقع ۷۵ درصد بار بیماری های روانی از جامعه كم می گردد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رییسی افزود: توجه سازمان بهداشت جهانی به نوجوانان و جوانان در شعار سلامت روان سال ۲۰۱۸ به علت اهمیت ویژه ای است كه این سنین دارد. اگر اختلالات روانی در سنین ۱۴ تا ۱۹ سال كنترل شوند در آینده سلامت فرد، خانواده و جامعه را می توان كنترل كرد، چونكه در این سن شخصیت روانی فرد شكل می گیرد و قالب بندی می گردد.
دكتر رییسی خاطرنشان كرد: این سنین بهار زندگی، شادابی و انرژی زایی است، ازاین رو هم فرصت است و هم خطراتی به دنبال دارد. از طرفی شاهد تغییرات گسترده ارتباطاتی در دنیا و توسعه فضای مجازی هستیم كه این سنین را هدف قرار داده است. امروزه در دنیایی زندگی می نماییم كه هر لحظه یك حادثه، خبر ناگوار، خشونت، جنگ و... در حال رخ دادن است كه همه این موارد بر روح و روان افراد بخصوص در سنین نوجوانی و جوانی اثر نامطلوب می گذارد.
وی با اشاره به اینكه ۱۶ درصد از بار بیماری های روان در سنین ۱۴ تا ۱۹ سالگی تحمیل می شود، اظهار نمود: اختلالات رفتاری دوران كودكی ششمین بار بیماری، اضطراب هشتمین و افسردگی نهمین بار بیماری در این سنین است.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در انتها با اشاره به اینكه شروع ۵۰ درصد از اختلالات روانی از سن ۱۴ سالگی است و بهترین گروه هدف برای آموزش و پیشگیری از اختلالات روانی هم همین سنین است، اظهار داشت: هفته سلامت روان از ۱۸ تا ۲۴ مهر ماه امسال با شعار "سلامت روان جوانان و نوجوانان جهان در حال تغییر " برگزار می گردد.



1397/07/20
00:06:18
5.0 / 5
4685
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فود



mrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است