اختصاصی مهر؛

نامه وزارت صنعت به سازمان غذا و دارو، بررسی مشمولان ارز ۴۲۰۰تومانی

نامه وزارت صنعت به سازمان غذا و دارو، بررسی مشمولان ارز ۴۲۰۰تومانی مستر لمون: معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، به جزئیات نامه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، در ارتباط با تخصیص ارز دولتی برای كالاهای سلامت پرداخت.غلامرضا اصغری در گفتگو با خبرنگار مهر، به نامه خسرو تاج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، اشاره نمود و اظهار داشت: در جلسه ای كه روزهای آخر شهریور با دوستان وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل سازمان غذا و دارو برگزار شد، یكی از موضوعات مورد بحث، شفاف سازی بررسی درخواست های تخصیص ارز گروه های ۲ و ۳ در حوزه تعرفه های بهداشت بود.
وی اضافه كرد: آنچه كه دوستان وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی و ارزیابی قرار داده اند، استعلام هایی بوده كه با استفاده از سامانه مثبت تلقی شده، شامل گروه یك كالاهای تعریف شده برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی است كه به بانك معرفی می گردند.
اصغری توضیح داد: سایر درخواست ها هم بعنوان عدم اعلام نظر تلقی گردیده و برای تخصیص ارز، به بازار ثانویه معرفی می گردند.
رئیس سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه های فی درخلال وزرای بهداشت و صنعت، بررسی تمامی تعرفه های حوزه بهداشت در حیطه مسئولیت وزارت بهداشت تعیین شده است. از همین رو، می بایست درخواست های ارسال شده با استفاده از سامانه جامع تجارت به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد و چنانچه پرونده ای بدون بررسی در وزارت بهداشت، فرآیند تخصیص ارز را طی كرده است، مجددا مورد ارزیابی و اعتبارسنجی قرار می گیرد.
اصغری افزود: همچنین، فرآیند بررسی گروه های ۲ و ۳، به صورت دقیق مورد نظر قرار گرفته و بازبینی كدهای IRC كه مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند، در دستور كار قرار می گیرد.
رئیس سازمان غذا و دارو، تصریح كرد: تمامی درخواست های ثبت سفارش برای گروه های ۲ و ۳، با استفاده از دفاتر تخصصی در وزارتخانه های جهادكشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تایید، برای تخصیص ارز معرفی می گردند.

1397/07/08
12:47:23
5.0 / 5
4821
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است