در گفت وگو با مهر مطرح شد؛

درمان تاول های زائران اربعین با روشی سنتی

درمان تاول های زائران اربعین با روشی سنتی مستر لمون: مسئول گروه امدادگران اربعینی بمانیم تصریح كرد: بنابه روال سالهای گذشته این گروه با حضور ۸۰ نفر همچون ۲۰ پزشك به درمان مجانی زائران اربعین در راه نجف به كربلا خواهد پرداخت.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، با افزایش هرساله زائرین اربعین حسینی گروه های مختلف مردمی هم هرسال بیش تر از سال قبل در راه اربعین به مسافران خدمت رسانی می كنند. گروه خادمین امدادی مردمی با عنوان «اربعینی بمانیم» هم یكی از گروه های مردمی است كه از سال ۹۳ فعالیت خویش را در راه نجف به كربلا آغاز كرده و تاول پاهای زائران را با روشی سنتی و كارآمد درمان می كنند. علی مجاهد موسس این گروه امدادی در گفت وگو با خبرنگار مهر درمورد فعالیت های خادمین گروه «اربعینی بمانیم» اظهار داشت: این گروه فعالیت خویش را از سال ۹۳ با درمان تاول های زائران با روشی سنتی و كم هزینه آغاز كرده و امسال هم خدمات خویش را به زائران حسینی عرضه خواهد كرد. مجاهد درباره روش درمان تاول ها توضیح داد: گروه خادمین با استفاده از پانسمان پوستی و با نخ بخیه و كتان و مشابه فیتیله گذاری جراحات تاول ها را درمان می كنند. وی افزود: سپس تاول ها با روشی خاص و متفاوت بخیه زده شده و در عرض ۷ یا ۸ روز پوست كهنه كنده شده و تاول درمان می گردد. مجاهد تصریح كرد: ۹۹ درصد تاول ها به علت استفاده از كفش ها و دمپایی های نامناسب یا كفش هایی كه زیاد مورد استفاده قرار نگرفته اند، تولید می گردد. وی با اشاره به اینكه در سال قبل حدود ۹ هزار و ۷۰۰ نفر توسط گروه «اربعینی بمانیم» درمان شده اند، خاطرنشان كرد: طی یك نظرسنجی از افراد درمان شده هم مشخص شد كه این روش هیچ مشكل یا عفونتی برای زائران تولید نكرده و درمان شوندگان به راحتی به راه خود ادامه داده اند. موسس این گروه امدادی با اشاره به اینكه این گروه هرساله با همكاری تعدادی از داوطلبین پزشك و پرستار به فعالیت خود ادامه می دهد، عنوان كرد: سال قبل ۴۰ نفر را در این زمینه آموزش دادیم و با همكاری ۲۰ پزشك و جمعا با ۸۰ نفر به درمان زائران پرداختیم. وی با اشاره به اینكه طی سال های اخیر زائرانی با ملیت های مختلف تحت درمان این گروه قرار گرفته اند، خاطرنشان كرد: امسال هم با عنایت به افزایش نیاز به این نوع درمان خدمات خویش را در موكب های بیش تری عرضه خواهیم داد. موسس این گروه مردمی با اشاره به اینكه پیش بینی می گردد امسال هم ۲۰ هزار نفر از زائران درمان شوند، عنوان كرد: برای اربعین امسال هم ۲۰۰ پرستار و پزشك برای درمان مردم در گروه «اربعینی بمانیم» همكاری خواهند كرد. او همینطور درباره منابع مالی این گروه توضیح داد: تمامی منابع مالی این گروه امدادگر توسط مردم و خیرین تامین شده و امسال هم از نیكوكاران و مردم كشور تقاضای همكاری و كمك مالی به این گروه را برای خدمت به زائران داریم.
مجاهد در انتها تصریح كرد: زائران اربعین ۹۷ با رجوع به شبكه های اجتماعی گروه «اربعینی بمانیم» به همین اسم، می توانند از موكب های عرضه دهنده خدمات این گروه آگاه شوند.


1397/07/05
21:31:17
5.0 / 5
5001
تگهای خبر: آموزش , پزشك , خدمات , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است