رئیس كمیسیون بهداشت مجلس مطرح كرد؛

كارشكنی تیم اقتصادی دولت در راه سلامت مردم، نگران تامین ارز هستیم

كارشكنی تیم اقتصادی دولت در راه سلامت مردم، نگران تامین ارز هستیم مستر لمون: رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: متأسفانه تیم اقتصادی دولت در راه تداوم این طرح كارشكنی می كند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر حسینعلی شهریاری بامداد شنبه در اولین جشنواره ملی تجارب موفق بیمارستانی كه با حضور رئیس مجلس و وزیر بهداشت در مركز همایش های رازی برگزار شد، تصریح كرد: یكی از برنامه های موفق دولت یازدهم، اجرای طرح تحول سلامت بود كه در دولت دوازدهم هم تداوم یافته است.
وی اضافه كرد: از نظر خیلی از افراد طرح تحول سلامت با عنوان یكی از طرح های موفق دولت یازدهم و دوازدهم تلقی می گردد چونكه برای مردم ملموس بوده است.
شهریاری با انتقاد از كارشكنی تیم اقتصادی دولت در راه تداوم طرح تحول سلامت، تاكید كرد: این كارشكنی سبب شده كه طرح در راه اجرا دچار مشكلاتی شود و منابع بیمه ها كفاف هزینه ها را نمی دهد و در نتیجه شاهد تولید محدودیت هایی در بعضی از خدمات طرح تحول سلامت هستیم.
به گفته رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس تعیین سهم از جانب بیمه ها برای عرضه خدمات همچون مشكلات پیش روی اجرای طرح تحول سلامت است.
وی با اشاره به حمایت جدی رئیس مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح تحول سلامت اظهار داشت: با همه تفاسیر ما نگران تداوم این طرح هستیم و دغدغه های جدی در زمینه دارو و تجهیزات پزشكی وجود دارد از این رو از رئیس مجلس می خواهیم جلسه ای را با حضور وزرای بهداشت، صنعت، روسای بانك مركزی و برنامه و بودجه و مدیرعامل تأمین اجتماعی داشته باشد تا بتوانیم مشكلات پیش روی این طرح را مورد بررسی قرار دهیم.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینكه ارز دارو به موقع پرداخت نمی گردد، به واردات تجهیزات پزشكی با ارز آزاد اشاره نمود و خاطرنشان كرد: بطور قطع واردات تجهیزات پزشكی با ارز برای بخش خصوصی مقرون به صرفه نخواهد بود و در نتیجه هزینه های مردم را افزایش خواهد داد.
شهریاری خواهان واردات تجهیزات پزشكی با ارز ۴۲۰۰ تومانی شد.

1397/06/10
16:52:20
5.0 / 5
4451
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است