رئیس سازمان غذا و دارو عنوان كرد؛

دلایل بروز كمبود دارو، واكنش به گلایه صنعت داروسازی

دلایل بروز كمبود دارو، واكنش به گلایه صنعت داروسازی مستر لمون: رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به شرایط فعلی كشور به تشریح دلایل كمبود دارو پرداختبه گزارش مستر لمون به نقل از مهر، غلامرضا اصغری در نشست خبری روز چهارشنبه با عنوان این مطلب كه دارو هست ولی بیمارستان و یا داروخانه نمی تواند خریداری كند، اظهار داشت: چون شركت های دارویی به صورت نقدی فروش می كنند در نتیجه بیمارستان ها و داروخانه ها با عنایت به كمبود نقدینگی در خرید دارو دچار مشكل می شوند.
وی با اشاره به قیمت بالای بعضی داروهای خاص اضافه كرد: دولت برای داروهای خاص یارانه می دهد و این سبب می گردد كه مردم هزینه كمتری پرداخت كنند اما داروخانه ها می بایست این قبیل داروها را با قیمت اصلی تهیه كنند كه با عنایت به مشكل نقدینگی امكان این امر وجود ندارد كه سبب می گردد مردم در رجوع به داروخانه های سطح شهر با كمبود دارو مواجه شوند در حالیكه این داروها در سطح داروخانه های دولتی وجود دارد.
رئیس سازمان غذا و دارو در ارتباط با مشكل كمبود دارو تصریح كرد: به صورت طبیعی همواره بین ۳۰ تا ۴۰ قلم كمبود دارو در بازار دارویی كشور وجود دارد كه طبیعی است و ذخیره ۸ ماهه برای دارو، نقطه مطلوب ما به حساب می آید كه اگر این ذخیره به چهار ماه برسد ما مبحث را پیگیری می نماییم.
اصغری افزود: نگرانی ها از كمبود دارو سبب شده مردم داروی مورد نیاز خویش را بیشتر خریداری و ذخیره كنند كه همین امر سبب می گردد ذخیره داروی كشور كاهش پیدا كند.
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینكه هم اكنون كمبود اقلام دارویی به ۵۰ تا ۶۰ قلم رسیده اظهار داشت: ا ولویت اول ما تأمین بازار دارویی است و هرگاه احساس كمبود نماییم سریع ترین راه را در پیش می گیریم كه واردات آن دارو است.
اصغری با اشاره به گلایه های صنعت داروسازی تصریح كرد: وظیفه اصلی ما حل مشكل شركت های تولیدی نیست بلكه ما باید در ابتدا دارو را برای مردم تأمین نماییم. چونكه ما متولی صنعت داروسازی نیستیم اما اگر بتوانیم به آنها كمك می نماییم.
وی با اشاره به اینكه در چنین شرایطی شاهد كمبود، گرانی، احتكار و قاچاق دارو هستیم، خاطرنشان كرد: وظیفه ما این است كه در چنین شرایطی وارد عمل شده و نسبت به رفع كمبودهای دارویی اقدام نماییم.

1397/05/17
17:07:00
5.0 / 5
4567
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است