محققان هندی می گویند؛

تاثیر یوگا بر سلامت قلب

تاثیر یوگا بر سلامت قلب به گزارش مستر لمون مطالعه نشان داده است تلفیق دو ورزش یوگا و ورزش های هوازی بهتر از انجام یكی از این دو ورزش به تنهایی می باشد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، نتایج مطالعه محققان بیمارستان گانشا سونیل هند نشان داده است تلفیق یوگا و ورزش های هوازی دو برابر بیشتر برای سلامت قلب مفید است.
سونال تانوار و نارش سن، محققان این مطالعه، در این باره می نویسند: «انجام یوگا همراه با ورزش های هوازی باعث كاهش استرس فكری، فیزیكی و عروقی شده و می تواند منجر به كاهش مرگ و میر و عوارض قلبی عروقی شود. »
این مطالعه شامل ۷۵۰ بیمار قلبی چاق مبتلا به دیابت نوع۲ بود. این افراد به سه گروه تقسیم شدند. گروهی متشكل از ۲۲۵ بیمار كه ورزش هوازی انجام می دادند، گروه ۲۴۰ نفری كه یوگا انجام می دادند، و ۲۸۵ نفر باقیمانده كه هر دو را باهم انجام می دادند.
هر سه گروه بعد از شركت در سه جلسه فعالیت كه هریك شش ماه بطول انجامید شاهد بهبود در فاكتورهای پرخطر بیماری قلبی شان بودند.
فشارخون گروه های كه فقط ورزش هوازی یا فقط یوگا انجام می دادند، به مقدار یكسان كاهش یافت. این گروه ها شاهد بهبود مشابه در میزان كلسترول كل، تری گلیسیریدها و كلسترول بد LDL بودند. وزن و اندازه دور كمرشان هم به یك میزان برای هر دو گروه كاهش یافته بود.
اما محققان دریافتند گروهی كه هم یوگا و هم ورزش هوازی را باهم انجام داده بودند در مقایسه با دو گروه دیگر، دو برابر شاهد كاهش اندازه های فوق مربوط به فاكتورهای پرخطر بیماری قلبی شده بودند. همینطور بهبود قابل توجهی در عملكرد قلب و میزان ورزش كردن شان بوجود آمده بود.
 

1396/07/30
19:49:06
5.0 / 5
5509
تگهای خبر: بیماری , سلامت , ورزش
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است