محققان استرالیایی عنوان می كنند؛

افزایش ریسك آسم با برداشتن لوزه ها در كودكی

افزایش ریسك آسم با برداشتن لوزه ها در كودكی مستر لمون: محققان دریافتند برداشتن لوزه ها و آدنوئیدها در دوره كودكی با افزایش ریسك بلندمدت اختلالات تنفسی نظیر آسم و آنفولانزا و همینطور بیماری های آلرژیك و عفونی همراه است.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، محققان عنوان می كنند باید به فكر شیوه جایگزینی برای این نوع جراحی ها كه شامل برداشتن لوزه ها به منظور درمان ورم لوزه ها و برداشتن آدنوئیدها در جهت درمان عفونت های عودكننده گوش میانی است بود.
محققان دانشگاه ملبورن استرالیا در این مطالعه دریافتند عمل برداشتن لوزه ها موسوم به تنزیلكتومی با افزایش حدوداً سه برابری ریسك مبتلا شدن به بیماری های مجاری تنفسی فوقانی نظیر آسم، آنفولانزا، ذات الریه و اختلالات انسداد مزمن ریه مرتبط می باشد.
عمل برداشتن آدنوئیدها موسوم به آدنوئیدكتومی هم با ریسك بیش از دو برابری اختلالات انسداد مزمن ریه و بیماری های مجاری تنفسی فوقانی و ورم ملتحمه مرتبط می باشد.
«سین بیارز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما میزان این خطرات را برپایه زمان برداشتن لوزه ها و آدنوئیدها در ۹ سال اول زندگی برآورد كردیم چراكه در این زمان این بافت ها در توسعه سیستم ایمنی بسیار فعال می باشند.»
آدنوئیها و لوزه ها همچون خط اول دفاع عمل می كنند و به تشخیص پاتوژن های هوایی نظیر باكتری ها و ویروس ها كمك كرده و با آغاز واكنش ایمنی به پاكسازی آنها از بدن كمك می كنند.
در این مطالعه، تیم تحقیق داده های ۱۰ سال اول و تا سن ۳۰ سالگی ۱، ۱۸۹، ۰۶۱ كودك دانماركی متولدشده بین سال های ۱۹۷۹ و ۱۹۹۹ را بررسی كردند.
از بین حدود ۱.۲ میلیون كودك، ۱۷، ۴۶۰ كودك لوزه شان را برداشته بودند، ۱۱، ۸۳۰ كودك عمل برداشتن آدئونید را انجام داده بودند، و ۳۱، ۳۷۷ كودك هم لوزه ها و هم آدنوئیدهایشان برداشته شده بود.
محققان اذعان می كنند نیاز به برداشتن لوزه ها و آدنوئیدها در زمانیكه مشكل بیمار حاد باشد ضروری می باشد.
محققان این مطالعه تاكید می كنند كه تا حد امكان باید زمان برداشتن لوزه ها و آدنوئیدها به تاخیر بیفتد تا به رشد عادی سیستم ایمنی در دوره كودكی كمك گردد و در نتیجه احتمال مبتلا شدن به بیماری های تنفسی در سنین بالاتر كاهش یابد.

1397/03/21
19:15:00
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: بیماری , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است