هزینه سالانه ۶۰ میلیارد تومانی سازمان بیمه سلامت برای آزمایش های تیروئید

هزینه سالانه ۶۰ میلیارد تومانی سازمان بیمه سلامت برای آزمایش های تیروئید مستر لمون: مدیر كل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران همزمان با روز جهانی تیروئید به اقدامات این سازمان در مورد خدمات تحت پوشش برای بیماران تیروئیدی پرداخت و اظهار داشت: سالانه حدود ۶۰ میلیارد تومان تنها برای آزمایش های تیروئید توسط بیمه سلامت پرداخت می گردد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، ، هم اكنون میلیون ها نفر در سطح جهان از بیماری های غده تیروئید رنج می برند. آمارها نشان می دهند، ۶۰ درصد افرادی كه دچار اختلال عملكرد غده تیروئید هستند، اطلاعی از بیماری خود ندارند و زنان، ۵ تا ۸ برابر مردان دچار بیماری های تیروئید می شوند.
مصرف ناكافی ید، سلنیوم، كمبود ویتامین D، آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض تابش های رادیواكتیو، افزودنی ها و نگهدارنده های موادغذایی، سیگار، همچون علل اصلی بروز اختلال در عملكرد غده تیروئید محسوب می شوند.
باآنكه گسترش بیماری های تیروئید در كشور به خصوص در سال های گذشته بعنوان یكی از اشكالات درمانی محسوب می شد، ولی با اقدامات صورت گرفته غربالگری از جانب وزارت بهداشت و پوشش خدمات مربوط به این بیماری توسط سازمان های بیمه گر سبب كاهش این بیماری شده است.
دكتر حنان حاج محمودی - مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران به اقدامات این سازمان درباره توجه به مقوله پیشگیری از تیروئید اشاره نمود و اظهار داشت: بیمه شدگان این سازمان می توانند تمامی آزمایش های پركاربرد تیروئید همچون آزمایش TSH، T۴، T۳ و FT۴ را در مراكز طرف قرارداد انجام دهند.
وی ادامه داد: سال ۹۵، ۴۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای آزمایش های تیروئید توسط این سازمان پرداخت شده است كه این رقم در سال ۹۶ با ۱۵ درصد افزایش به حدود ۶۰ میلیارد تومان رسیده است.
حاج محمودی به خدمات بستری تحت پوشش بیماران تیروئید اشاره نمود و اظهار داشت: ۹۰ درصد هزینه خدمات بستری در رابطه با تیروئید توسط بیمه سلامت پرداخت می گردد.
مدیر كل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینكه داروهای پركاربرد بیماران تیروئید تحت پوشش این سازمان قرار دارد، بیان كرد: سالانه حدود ۹ میلیارد تومان تنها برای ۷ قلم از داروهای این گروه از بیماران هزینه می گردد.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت ایران(آی هینا)، وی ادامه داد: همینطور این سازمان برای سایر خدمات تشخیصی بیماری تیروئید همچون سونوگرافی و اسكن سالانه مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت می كند.
برپایه این گزارش، فدراسیون جهانی تیروئید با هدف افزایش سطح آگاهی مردم از بیماری های تیروئید، عوارض و راه های پیشگیری و درمان آن، روز ۲۵ می را بعنوان روز جهانی تیروئید و از تاریخ ۲۵ تا ۳۱ می بعنوان هفته اطلاع رسانی تیروئید نامگذاری كرده است، در ایران این هفته مصادف با ۴ تا ۱۰ خرداد است.1397/03/06
13:53:47
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: بیماری , بیمه , خدمات , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است