در گزیده اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید:

از ردپای گاز رادون در هوای تهران تا شعارهای كاندیداهای شهرداری پایتخت

از ردپای گاز رادون در هوای تهران تا شعارهای كاندیداهای شهرداری پایتخت مستر لمون: تشكیل شورای اجتماعی در تهران، استقرار واحد سیار معاینه فنی خودرو در حیاط مجلس، تحصیل ۱۲.۵ درصد دانش آموزان در كلاس های ۳۶ تا ۴۰نفره، اعلام نرخ ویزیت پزشكان امسال و...از مهم ترین خبرهای اجتماعی ایسنا در هفدهمین روز اردیبهشت ماه بودند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا در هفدهمین روز اردیبهشت ماه به دنبال می آید كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:

تشكیل شورای اجتماعی در تهران
محمود حسینی از تشكیل شورای اجتماعی در شهرداری تهران برای حل مشكلات اجتماعی شهر اطلاع داد. كاندیدای شهرداری تهران، بامداد امروز در جلسه شورای شهر با تشریح برنامه های خود اظهار داشت: من ادعا ندارم كه ابر مردی برای حل مشكلات هستم اما می توانم كشتی پر تلاطم را به ساحل امن ببرم.

"تهران شهر خلاق، دوباره امید، دوباره شكوفایی"
پیروز حناچی كاندیدای شهرداری تهران بامداد امروز به صحن علنی شورای شهر آمد و برنامه های خویش را در قالب كتابچه ای ۶۵ صفحه ای تقدیم اعضای شورای شهر كرد و اظهار داشت: شعار من" تهران شهر خلاق، دوباره امید و دوباره شكوفایی" است.

استقرار واحد سیار معاینه فنی خودرو در حیاط مجلس
دكتر نواب حسینی از استقرار واحد معاینه فنی سیار در حیاط مجلس شورای اسلامی اطلاع داد. مدیر عامل مركز معاینه فنی شهرداری تهران با اشاره به اینكه از امروز بامداد مركز سیار معاینه فنی در پاركینگ مجلس شورای اسلامی مستقر شده است، اظهار داشت: با استقرار این مركز معاینه فنی سیار در حیاط مجلس كاركنان، نمایندگان مجلس و... می توانند نسبت به تست خودروهای خود اقدام نمایند.

اعلام نرخ ویزیت پزشكان در سال جاری/حق بیمه هر خانوار؛ ۷ درصد
دكتر ایرج حریرچی جزئیات تعرفه های پزشكی امسال را اعلام نمود. معاون كل وزیر بهداشت در نشستی خبری با اشاره به افزایش پنج درصدی سبد تعرفه های پزشكی سال ۹۷، اظهار داشت: روش تعیین تعرفه این است كه وزارت بهداشت و نظام پزشكی پیشنهادات شان را به شورای عالی بیمه عرضه می دهند و این شورا هم مصوباتی را عرضه می كند، سپس با تایید سازمان برنامه و بودجه، دولت تعرفه را تصویب می كند. امسال هم دولت با عنایت به سیاست های خود تصمیم گرفت كه سبد تعرفه های پزشكی پنج درصد رشد كند. همینطور امسال این افزایش پنج درصدی برای بخش دولتی و خصوصی به صورت یكسان بوده است.

بستری ارزان در بیمارستان ها + نمودار
اردیبهشت امسال "تحول سلامت" چهار ساله شد و هرچند بار سنگین بی پولی و بدعهدی بیمه ها و سایر شركا را به دوش می كشد، اما در این مدت توانست درمان نسبتا ارزان و در دسترس را برای بیماران فراهم آورد. دست اندركارانش هم امید دارند در سایه تدبیر، چالش هایش رفع شده و همچنان به مسیر ادامه دهد. دكتر قاسم جان بابایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات مهم حوزه درمان در جهت افزایش پوشش مالی بیماران و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی، اظهار داشت: یكی از بسته هایی كه در حوزه درمان و طی طرح تحول نظام سلامت اجرا شد، برنامه ارتقای كیفیت ویزیت پزشكان در مراكز تحت پوشش وزارت بهداشت بود. باید توجه كرد كه هدف از اجرای این برنامه كاهش پرداخت از جیب مردم و دسترسی عادلانه به خدمات سلامت است.

سالی چندبار مرگ را مقابل چشمانم می بینم
بهمن پرورش، امدادگری كمتر شناخته شده است كه سال قبل از جانب مدیریت بحران بعنوان بحران یار هم معرفی گردید، مردی ۵۰ ساله كه اصالتا كرمانشاهی است و گرچه همچنان با خانواده اش در كرمانشاه زندگی می كند اما بیشتر از شهر خودش، در عملیات های مختلف امداد و نجات در شهرهای مختلف كشور حضور دارد. او عضو داوطلب جمعیت هلال احمر كشور است و مدرك كارشناسی امدادونجاتش را هم از دانشگاه علمی كاربردی هلال احمر گرفته اما تابحال ریالی حقوق و مزایا بابت امدادگری و نجات انسان ها دریافت نكرده است.

شركت ۵۰۰ هزار خانوار در آموزش های طرح خادم
كاظم شریفی در آئین تجلیل از اساتید و مربیان جمعیت هلال احمر كه در خانه معلم قم برگزار شد، اظهار داشت: تابحال با آموزش های عرضه شده ۵۰۰ هزار خانوار در كشور در طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات ) شركت كرده اند. معاون آموزش، پژوهش وفناوری جمعیت هلال احمر اظهار نمود: محور فعالیت های هلال احمر انسان است، چراكه زندگی بشر باید توام با كرامت و آرامش و سلامتی و به دور از رنج و درد باشد و هلال احمر در این امر مهم حضوری فعال دارد.

نارضایتی وزیركشور از روند مبارزه با مواد مخدر
عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به اینكه عملكردها در حوزه مبارزه با مواد مخدر رضایت بخش نیست اظهار داشت: متاسفانه برخی در عرضه گزارش ها ملاحظه كاری می كنند و گاه به هنگام سركشی به استان ها متوجه می شوم كه شرایط موجود با گزارش های عرضه شده تفاوت دارد. وزیر كشور در ادامه با اشاره به اینكه در حوزه پیشگیری وزارت آموزش و پرورش ورود كرده است اظهار داشت: آموزش و پرورش توانسته حوزه پیشگیری را تا ۱۵ درصد پیش ببرد كه ناچیز است و هنوز ۸۵ درصد باقی مانده است.

فتاح: رئیس جمهور به شعار« رفع فقر» خود عمل كرد
پرویز فتاح اظهار داشت: روحانی شعار رفع فقر را بیان نمودند من منصفانه اعلام می كنم به این شعار خود عمل كردند. رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) در شورای اداری خراسان رضوی در حضور رییس جمهور در مجتمع سپید مشهد، اظهار نمود: تبصره ۱۴ را نمایندگان كمك كردند تصویب گردید و ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان برای نخستین بار در بودجه لحاظ شد.

تحصیل ۱۲.۵ درصد دانش آموزان در كلاس های ۳۶ تا ۴۰نفره
رضوان حكیم زاده با اشاره به اینكه كمبود نیرو بحثی جدی است و تراكم بالای دانش آموزی كیفیت آموزش را تحت تاثیر قرار می دهد اظهار داشت: بر مبنای آمارهای ما ۱۲.۴۹ درصد جمعیت دانش آموزی در كلاس های ۳۶ تا ۴۰ نفره و و ۱.۱۵ درصد دانش آموزان ما در كلاس های ۴۱ تا ۴۵ نفر درس می خوانند و این مورد شرایط را برای آموزش دشوار می كند و سبب می گردد یاددهی و یادگیری به شكل خوبی اتفاق نیافتد. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره وجود بیش از ۲۰ هزار مدرسه كمتر از شش دانش آموز در كشور و نگرانی هایی درباره احتمال تعطیلی این مدارس در صورت عدم تامین نیروی انسانی در سال آینده اظهار نمود: این مورد را تكذیب می كنم، هیچ مدرسه ای در معرض تعطیلی نیست.

ردپای گاز «رادون» در هوای تهران
محسن روشنی، اظهار داشت: یكی از گازهای موجود در هوای پایتخت كه حاصل فروپاشی اورانیوم موجود در خاك است، «رادون» نام دارد كه در نتیجه تجزیه طبیعی اورانیوم در سنگ ها و خاك، در هوا منتشر می گردد. این گاز در تهران هم مانند همه شهرهای جهان وجود دارد و می تواند بر سلامتی شهروندان اثر منفی بگذارد. این كارشناس واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران اضافه كرد: رادون گازی رادیواكتیو با نمادRn و عدد اتمی۸۶ است كه سنگین، بی رنگ، بی بو و بی طعم است. رادون از درون زمین به بیرون تراوش می كند و در هوا پخش می گردد. در برخی از مناطق بسته به زمین شناسی محلی، رادون در آب های زمینی حل می گردد و هنگام استفاده از آن، در هوا منتشر شود. به صورت معمول سطح رادون در خارج از منازل (در نواحی غیرسربسته) پایین است البته در برخی از مناطق كه تهویه مناسبی وجود ندارد مانند معادن زیرزمینی، رادون در محل جمع می گردد و سطح آن به حدی می رسد كه می تواند خطر مبتلا شدن به سرطان ریه را افزایش دهد.
به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این گزارش، در ادامه می آیند كه با كلیك بر روی هر یك از آنها می توانید به متن كامل خبر دسترسی داشته باشید:
خواص نوشیدنی "كفیر"
مصدومیت ۳۰ نفر به دنبال زلزله یاسوج
مرجع رسمی انتشار آمارهای ازدواج و طلاق كدام سازمان است؟
آغاز دومین روز رقابت كاندیداهای شهرداری تهران
بستری ارزان در بیمارستان ها + نمودار1397/02/18
15:06:21
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: بیمه , پزشك , خدمات , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است