وزیر بهداشت عنوان كرد؛

مشكلات جدی در حوزه سلامت

مشكلات جدی در حوزه سلامت به گزارش مستر لمون وزیر بهداشت اظهار داشت دیابت و افزایش وزن یكی از مشكلات جدی ما در حوزه سلامت می باشد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر سیدحسن هاشمی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر موانع و الزامات پیش نیاز برای اجرای برنامه پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، اظهار كرد: این خود مردم هستند كه می بایست به سلامت شان اهمیت دهند و از آنچه كه برایشان مضر استف پرهیز كنند. فعالیت بدنی زیاد از جمله كارهایی است كه مردم ما باید انجام دهند. دیابت و افزایش وزن یكی از مشكلات جدی ما در حوزه سلامت است، دیابت سال به سال در حال افزایش است. اگر مردم خودشان نخواهند ما هیچ كاری نمی توانیم انجام دهیم.
وزیر بهداشت ادامه داد: رسانه نیز می تواند در این مسئله تاثیرگذار باشد كه آگاهی مردم در حوزه سلامت را افزایش دهد. آگاهی مقدمه ای است برای تصمیم گرفتن و امیدواریم كه اراده تصمیم گرفتن را نیز بتوانیم در خودمان تقویت كنیم.
دكتر «اولگ چستنوف» نماینده سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به همین سئوال گفت: نظام سلامت باید اولویت های خودش را به پیشگیری از بیماری های غیرواگیر اختصاص دهد كه این امر امروزه در ایران رعایت می شود.
وی افزود: یكی از مسائلی كه برای تشخص زودرس بیماری ها خیلی مهم است، بكار گرفتن نیروی انسانی آزموده و مجرب است و همین طور نظام اطلاعاتی مناسب در سلامت كه ایران در دو سال اخیر پیشرفت خیره كننده ای در زمینه تبدیل پرونده بیماران به پرونده دكتر نیك داشته است.
 

1396/06/12
13:34:58
5.0 / 5
5672
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است