یافته جدید تحقیقاتی؛

درمان ترکیبی موجب افزایش بقا در بعضی مبتلایان سرطان سینه می شود

درمان ترکیبی موجب افزایش بقا در بعضی مبتلایان سرطان سینه می شود مستر لمون: یک کارآزمایی جدید در مورد ایمونوتراپی/شیمی درمانی نشان میدهد که این درمان ترکیبی می تواند به بیماران مبتلا به سرطان سینه در مرحله اولیه کمک نماید تا بعد از درمان، بدون سرطان زنده بمانند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، پژوهشگران گفتند داروی شیمی درمانی کادسیلا، قبلاً برای معالجه بیماران مبتلا به سرطان سینه پیشرفته HER۲ مثبت تأیید شده است.
نتایج جدید نشان میدهد که بیماران مبتلا به سرطان سینه مرحله ۱ که Kadcyla را دریافت کرده اند، پنج سال بعد از درمان، عاری از سرطان تهاجمی بودند.
دکتر «سارا طولانی»، رییس بخش انکولوژی انستیتوی سرطان دانا-فاربر در بوستون، اظهار داشت: «یک سال دریافت کادسیلا بعد از عمل جراحی برای بیماران مبتلا به سرطان مرحله ۱ HER۲ مثبت منجر به نتایج طولانی مدت برجسته شد و آنرا به یک روش درمانی معقول برای بیماران منتخب تبدیل کرد.»
سرطان های سینه HER۲ مثبت توسط پروتئینی که بطور معمول به کنترل رشد سلول کمک می نماید، تشدید می شوند. سلول های سرطانی که بیش از اندازه HER۲ را ایجاد می کنند ممکنست سریع تر رشد کنند و به احتمال زیاد در سایر قسمت های بدن گسترش می یابند.
طولانی اظهار داشت: «در بیماران مبتلا به سرطان سینه اولیه HER۲ مثبت، سرطان شأن ۵ ٪ تا ۳۰ ٪ بعد از درمان اولیه باز می گردد.»
داروی ایمونوتراپی Trastuzumab با مسدود کردن پروتئین به مهار سرطان های HER۲ مثبت کمک می نماید. این دارو هنگامی که در کنار شیمی درمانی بعد از عمل جراحی سرطان سینه قرار می گیرد می تواند به میزان قابل توجهی خطر عود سرطان را در این بیماران را کم کند.
وی اضافه کرد: «اما عوارض جانبی می تواند تأثیر مضر بر کیفیت زندگی بیماران داشته باشد.»
Kadcyla یک داروی واحد است که Trastuzumab را با داروی شیمی درمانی emtansine ترکیب می کند. این ماده برای ارائه فواید شیمی درمانی و ایمونوتراپی در صورتیکه عوارض جانبی سمی را محدود می کند، تهیه شده است.
برای کارآزمایی بالینی جدید، پژوهشگران ۵۱۲ بیمار را در مراکز سرطان در سراسر ایالات متحده استخدام کردند که ۳۸۴ نفر از آنها کادسیلا و ۱۲۸ تحت درمان با شیمی درمانی در کنار تراستوزوماب دریافت نمودند.
پنج سال بعد از درمان، ۹۷ ٪ از بیمارانی که Kadcyla دریافت نمودند هیچ نشانه ای در مورد عود سرطان نداشتند.
محققان گفتند میزان عوارض جانبی سمی بین دو گروه مشابه بود، اما نتایج گزارش شده توسط بیمار کیفیت زندگی بهتری با کادسیلا را نشان داد.
بیماران لطمه عصبی کمتر، ریزش مو و راندمان بهتر کار با کادسیلا نسبت به شیمی درمانی و تراستوزوماب بطور جداگانه داشتند.


منبع:

1403/04/19
15:31:21
5.0 / 5
238
تگهای خبر: جراحی , دارو , درمان , زندگی
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است