فرشیدی تاكید كرد؛

عفونت دندان و لثه چه بیماری هایی به دنبال دارد

عفونت دندان و لثه چه بیماری هایی به دنبال دارد به گزارش مستر لمون، معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: اگر عفونت های دندان و لثه را پیشگیری و درمان نکنیم بیماری هایی نظیر قلب و عروق و حتی سرطان ها را ایجاد و یا تشدید می کند.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، حسین فرشیدی، به اجرای طرح پویش ملی سلامت دهان و دندان اشاره نمود و افزود: پویش ملی سلامت با هدف ارتقای سواد سلامت و فرهنگ سازی در حوزه سلامت دهان و دندان از ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این پویش به دنبال ارتقای سواد سلامت در حوزه سلامت دهان و دندان هستیم. فرشیدی خاطرنشان کرد: بیماری هایی که در ناحیه دهان و دندان اتفاق می افتد زمینه ساز بسیاری از بیماری ها خواهد بود. معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: اگر عفونت های دندان و لثه را پیشگیری و درمان نکنیم بیماری هایی نظیر قلب و عروق و حتی سرطان ها را ایجاد و یا تشدید می کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم افراد جامعه را در سنین پایین و حتی قبل از مدرسه با بهداشت دهان و دندان آشنا نماییم، با آموزش های بسیار ساده مثل مسواک زدن و استفاده از نخ دندان می توان از پوسیدگی دندان ها و بسیاری از بیماری های مزمن پیشگیری کرد. فرشیدی هدف از پویش سه روزه سلامت دهان و دندان را توجه بیشتر جامعه به بهداشت دهان و دندان عنوان و خاطرنشان کرد که مردم می توانند با اقدامات بسیار ساده از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری کنند.

به اعتقاد معاون بهداشت وزارت بهداشت، اگر پوسیدگی دندان ها و عفونت های لثه در آحاد جامعه کاهش پیدا کند می توان از بروز بسیاری از بیماری های مهم و مزمن پیشگیری کرد از این رو به دنبال این هستیم تا متوسط دندان پوسیده در عموم جامعه کاهش پیدا کند و برای رسیدن به این مهم نیازمند فرهنگ سازی و اقدامات پایه ای از سنین پایین هستیم.

فرشیدی عنوان کرد: بر این باوریم که توجه به بهداشت دهان و دندان و آموزش درست مسواک زدن در جامعه کمرنگ تر شده است از این حیث با این پویش درصدد هستیم که یکبار دیگر اهمیت این مورد را یادآوری نماییم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: امروز از آمار بالای پوسیدگی دندان ها در جمعیت برخوردار هستیم چون که تا درد ایجاد نشود به پزشک و دندان پزشکی رجوع نمی نماییم از این رو باید جامعه را به سمت پیشگیری در حوزه بهداشت دهان و دندان ترغیب نماییم.
 


منبع:

1403/02/21
02:13:42
5.0 / 5
272
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است