نوشیدنی داغ ریسك مبتلا شدن به سرطان مری را چندبرابر می كند

نوشیدنی داغ ریسك مبتلا شدن به سرطان مری را چندبرابر می كند مستر لمون: یك متخصص رادیوآنكولوژی با اشاره به عوامل مختلف مبتلا شدن به سرطان اظهار داشت: مطالعات اخیر نشان داده نوشیدنی داغ می تواند ریسك مبتلا شدن به سرطان مری را افزایش دهد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر پیام آزاده در حاشیه كنگره تازه های ایمونو آنكولوژی اظهار داشت: شایع ترین سرطان های دنیا، سرطان های دستگاه گوارش هستند. یكی از بدترین سرطان های بشر در طول تاریخ، سرطان پانكراس بوده است كه خوشبختانه شیوع آن در ایران كم است.
وی اضافه كرد: سرطان معده كه نوعی از سرطان دستگاه گوارش به شمار می آید در ایران بسیار شایع است و كشنده ترین نوع سرطان در كشور به حساب می آید. یكی از علل آن این است كه غربالگری صورت نمی گیرد اما می بایست به علائم این بیماری نظیر نفخ، خونریزی های دستگاه گوارش و... توجه كرد.
این عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: در صورت مشاهده بزرگ شدن بی علت شكم، حتما فرد می بایست آزمایشاتی را انجام دهد، زیرا این نوع سرطان در مراحل اولیه كاملا قابل كنترل است. سرطان روده و معده به دلیل خالی بودن فضاهای داخلی آن به راحتی قابل تشخیص نیست و معمولا توده سرطانی آنقدر بزرگ می گردد كه در فضای بدن مشخص شود كه آن زمان هم برای درمان دیر است.
این متخصص رادیوآنكولوژی اظهار نمود: ۴۰ تا ۶۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری می باشند. فاكتورهای تهدیدكننده مبتلا شدن به سرطان در كشور ما بسیار زیاد هستند كه همچون آنها می توان به دخانیات اشاره نمود. دخانیات ۹۰ درصد از علل سرطان ریه را تشكیل می دهد.
وی اظهار داشت: مدتی پیش نخستین كودك مبتلا به سرطان خون غیر قابل درمان، با روش ایمونولوژی درمان شد. هزینه یك آمپول آن حدود ۴۵۰ هزار دلار بود كه مقرون به صرفه نیست. بنابراین بهترین روش همان پیشگیری است.
آزاده ادامه داد: تحرك كافی حدودا روزی ۳۰ دقیقه، رژیم و تغذیه غذایی مناسب و عدم مصرف دخانیات می تواند تا حدود زیادی از مبتلا شدن به انواع سرطان ها پیشگیری كند.
وی خاطرنشان كرد: متاسفانه مصرف دخانیات در كشور ما بسیار بالاست و امیدوارم با افزایش قیمت سیگار و افزایش نرخ مالیات بر آن، مصرف سیگار در كشور ما كاهش یابد.
آزاده اظهار داشت: چندی قبل اثبات شده كه نوشیدنی داغ می تواند خطر سرطان مری را تا حد زیادی افزایش دهد.
وی در انتها خاطرنشان كرد: ۵۰ درصد مردم كشورمان دچار كم تحركی هستند و ۳۵ درصد از مردم هم كاملا بی تحرك هستند كه این می تواند زمینه ساز بیسیاری از بیماریها باشد.

1396/12/04
11:57:04
5.0 / 5
5059
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است