نتایج یك مطالعه جدید نشان می دهد؛

خیلی از موارد زوال عقل در مردان ناشی از سیروز کبدی است

خیلی از موارد زوال عقل در مردان ناشی از سیروز کبدی است به گزارش مستر لمون، مطالعه جدید نشان داده است که از هر ۱۰ نفری که به زوال عقل مبتلا شده اند، یک نفر امکان دارد در واقع گرفتار اختلالات مغزی ناشی از سیروز کبدی باشد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تیمی به سرپرستی دکتر «جاسموهان باجاج» از مرکز پزشکی ریچموند ویرجینیا توضیح داد که این وضعیتی به نام آنسفالوپاتی کبدی است و اغلب قابل درمان است.
تشخیص اشتباه بعنوان زوال عقل امکان دارد درمان آنسفالوپاتی کبدی را برای خیلی از افراد به تأخیر بیندازد.
باجاج اظهار داشت: «تشخیص زودهنگام مشکلات کبدی امکان مداخلات هدفمند را فراهم می آورد و راه هایی را برای رسیدگی به عوامل قابل درمان مؤثر در زوال شناختی بوجود می آورد.»
سیروز کبدی- اسکار تدریجی و اختلال در عملکرد بافت کبد- می تواند عوامل دخیل زیادی داشته باشد. این موارد شامل سن، مرد بودن، مصرف الکل، هپاتیت ویروسی، نارسایی احتقانی قلب و سایر مشکلات سلامتی است.
سیروز کبدی، به ویژه، می تواند مغز را تحت تاثیر قرار دهد. انسفالوپاتی کبدی زمانی رخ می دهد که یک کبد ناکارآمد اجازه تجمع سموم در خون را می دهد که سپس به مغز راه پیدا می کند.
محققان خاطرنشان کردند که این مساله به نوبه خود می تواند سبب ایجاد دوره های هذیان یا سردرگمی شود که امکان دارد شبیه زوال عقل باشد.
با این حال، در حالیکه درمان زوال عقل تقریبا غیر ممکن است، آنسفالوپاتی کبدی با داروهایی که خون را از سموم پاک می کنند، بسیار برگشت پذیر است.
بدون چنین درمانی، بیماران مبتلا به انسفالوپاتی کبدی می توانند به کما رفته و حتی فوت کنند.
باجاج اظهار داشت: «این ارتباط غیرمنتظره بین زوال عقل و سلامت کبد بر اهمیت غربالگری بیماران برای عوامل بالقوه قابل درمان در زوال شناختی تاکید می کند.»


منبع:

1402/11/18
08:09:31
5.0 / 5
233
تگهای خبر: پزشك , دارو , درمان , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است