۶ ورزش موثر برای کاهش کلسترول خون

۶ ورزش موثر برای کاهش کلسترول خون به گزارش مستر لمون، اضافه وزن باعث تمایل بدن به افزایش LDL در خون می شود. این نوع از کلسترول با بیماری های قلبی ارتباط مستقیم دارد که می توانند سلامت بدن را به خطر اندازند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دقیقاً این که چه مقدار ورزش برای کاهش کلسترول خون مورد نیاز است، هنوز مورد بحث است. به صورت کلی سازمان جهانی بهداشت حداقل ۳۰ دقیقه ورزش را با شدت متوسط به بالا در طول روز سفارش می کند.
بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، موثرترین فعالیتهای بدنی برای کاهش سطح کلسترول بد شامل موارد زیر است:
_ وزنه برداری: تمرینات قدرتی می تواند سلامت قلب را از چند راه ممکن همچون با کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش فشارخون بهبود بخشد. با افزودن تمرینات قلبی عروقی به روال ورزشی خود می توانید از فواید بیشتری بهره مند شوید.
_ یوگا: تنفس پیوسته و منسجم می تواند کمک شایانی به دفع کلسترول خون کند. در این تمرین شما بر روی تنفس خود ( دم و بازدم) تمرکز می کنید. تمرین منظم تنفس باعث افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی و هم رساندن مواد غذایی به ارگان های بدن خواهد شد. همین مساله باعث کاهش تشکیل پلاک در شریان ها شده و سلامت قلبی عروقی را به دنبال خواهد داشت.
_ پیاده روی: انجمن قلب آمریکا اعلام نموده که پیاده روی موثرترین ورزش برای کاهش سطح کلسترول است. ورزشی که هر کسی می تواند آنرا انجام دهد. ورزش های هوازی سبب بهبود استفاده از اکسیژن و افزایش سلامت قلب و ریه ها می شوند. از آنجائیکه این ورزش ها صرف بیشتر انرژی را به همراه دارند، منجر به کاهش کلسترول هم خواهند شد. پیاده روی سریع خود عاملی برای جلوگیری از تصلب شرائین و لخته شدن خون است.
_ دویدن: دقیقاً مانند پیاده روی، با افزایش ضربان قلب منجر به کاهش سطح کلسترول می شود. این که دویدن ۲.۵ برابر راه رفتن انرژی مصرف می کند، دور از انتظار نیست و واضح است که هرچه انرژی بیشتری استفاده کنید کالری بیشتری هم خواهید سوزاند.
_ دوچرخه سواری: تحقیقان نشان داده است که دوچرخه سواری یک ورزش هوازی بی خطر و موثر برای سوزاندن کالری و کاهش کلسترول بد است. کارشناسان سفارش می کنند که از دوچرخه بعنوان یک ابزار برای رفتن به محل کار و انجام امور روزمره استفاده کنید. با این وجود اگر این کار برایتان مقدور نیست، می توانید از دوچرخه های ثابت برای سود بردن از منافع آنها استفاده کنید. هدف انجام حداقل ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری برای ۵ روز در هفته است و این میزان را می توانید به ۴۵ تا ۶۰ دقیقه در بیشتر روزهای هفته افزایش دهید.
_ شنا: تنها نیم ساعت شنا ۲۴۰ کالری می سوزاند. شنا سبب افزایش میزان کلسترول خوب می شود. به ازای هر یک درصد افزایش HDL در خون، خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی تا ۳.۵ درصد کاسته می شود.1402/06/09
13:26:20
5.0 / 5
261
تگهای خبر: آموزش , بیماری , سلامت , غذا
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است