مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو اعلام كرد

تسهیل تامین داروهای گران تک نسخه ای

تسهیل تامین داروهای گران تک نسخه ای مستر لمون: مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از اقدامات این سازمان بمنظور تسهیل تهیه داروهای تک نسخه ای آگاهی داد و در عین حال اصرار کرد که پزشکان جهت جلوگیری از تحمیل مشکلات تامین و هزینه های سنگین به بیماران، داروهای لیست رسمی کشور را تجویز کنند.


دکتر محمد پیکان پور در گفت و گو با ایسنا در این رابطه اظهار داشت: در گذشته بیماران برای تهیه داروی تک نسخه ای باید به سازمان غذاودارو مراجعه می کردند، اما خوشبختانه بتازگی با راه اندازی سامانه تیکتینگ به آدرس khedmat.fda.gov.ir این خدمات در بستر الکترونیک به بیماران ارائه می شود.
وی ادامه داد: بیماران برای دریافت داروهای تک نسخه ای خود می توانند با مراجعه به سامانه تیکتینگ، ثبت نام کرده و با بارگذاری مدارک پزشکی خود و دریافت تاییدیه، به داروخانه معرفی شده مراجعه و داروی خودرا دریافت نمایند.
مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به مشکلات بیماران در تهیه داروهای تک نسخه ای و زمان تحویل دارو نیز، اظهار داشت: فهرستی از مصرف یکساله داروهای تک نسخه ای تهیه و با قیمت بسیار مناسب تر در فراخوان، در دستور تامین قرار گرفت که امیدواریم از این پس مشکلات بیماران در این زمینه نیز حل شود.
وی اشاره کرد: باید توجه داشت که داروهای تک نسخه ای هم از نظر تحمیل هزینه های سنگین و هم تامین برای بیمار مشکلات فراوانی را به وجود می آورد که پزشکان باید برای جلوگیری از ایجاد این مسائل، حسب قوانین بالادستی، داروهای لیست رسمی کشور را برای درمان بیماران تجویز کنند.
منبع:

1402/03/07
11:14:27
5.0 / 5
225
تگهای خبر: پزشك , خدمات , دارو , داروخانه
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است