وزیر آموزش و پرورش:

مدارس دنیا با شاخص آلودگی 150 هوا، تعطیل نمی شوند

مدارس دنیا با شاخص آلودگی 150 هوا، تعطیل نمی شوند به گزارش مستر لمون، وزیر آموزش وپرورش درباره ی اظهارات اخیر خود در خصوص درخواست تجدید نظر در تغییر فاکتورهای در نظر گرفته شده آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس، اظهار داشت: من فاکتورهای آلودگی هوا در دنیا را دیدم و کاری هم دراین زمینه بچه های المپیادی ما انجام دادند و من پس از آن موضع گیری کردم. در دنیا مدارس را بدنبال این شاخص آلودگی هوا (شاخص 150) تعطیل نمی کنند. سلامت دانش آموز اولویت و اصل اول ما است اما نه این که با شاخص آلودگی 150 تعطیل نماییم.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، یوسف نوری در اختتامیه سومین جشنواره طب ایرانی اشاره کرد: در دنیا تا وقتی شاخص آلودگی کمتر از ۲۰۰ باشد، تعطیلی مدارس نداریم و من روز گذشته هم شاخص ها را رصد کردم که هنوز به ۲۰۰ نرسیده بودیم. این موضِع خودرا ان شاءالله در هیئت دولت هم مطرح خواهم کرد؛ همانگونه که مقاله مطالعه انجام شده را به دکتر عین اللهی تقدیم کردم. در دنیا در موقعیت آلودگی هوای بنفش مقطع متوسطه را هم اصلا تعطیل نمی کنند و در دوره ابتدایی برخی جاها مدارس را تعطیل می کنند. کشورهایی نظیر مکزیک، فرانسه و... با گذر شاخص آلودگی از ۳۰۰ به بعد تعطیل می کنند.
نوری اشاره کرد: خواهش می کنم منابع علمی و تجارب دنیا را دراین زمینه نگاه کنید و فقط به بخش نامه سال ۱۳۹۷ هیئت وزیران در این حیطه اکتفا نکنید.
وی افزود: البته بچه ها باید ماسک بزنند و رعایت نمایند ولی نباید جریان تعلیم و تربیت به عنوان مهم ترین سرمایه اجتماعی و فرهنگی تعطیل شود.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به همکاری آموزش وپرورش و وزارت بهداشت برای شروع طرح نهضت سوادآموزی سلامت برای دانش آموزان، بیان کرد: خیلی از مدارس و دانشگاه های کشور ما آموزش محور هستند که مرحله اول سواد و نسل اول است اما نسل دوم سواد، پژوهش محور است. نسل سوم سواد، عملکردی است که به دانشگاه ها و مدارس مبتنی بر عملکرد و کارآفرینی، دانشگاه های نسل سوم گفته می شود. نسل چهارم سواد نیز به مفهوم نمایش گذاشته شدن مسئولیت اجتماعی توسط افرادی است که سواد می آموزند.

نوری افزود: در کتاب های درسی درباره ی سلامت، بحث های مختلفی داریم اما به سبب آن که دانش آموزان فقط از خواندن این درس ها نمره می گیرند، این مطالب در کتاب ها به جایی نمی رسد.
وزیر آموزش وپرورش افزود: زمانی بررسی کردیم که میزان مصرف دارو سه برابر استاندارد جهانی بود؛ بدین سبب باید کاری نماییم که دانش آموزان به سواد عملکردی برسند و مسئولیت اجتماعی خودرا ایفا کنند.

وی با تأکید بر این که طب سنتی اصالت و هویت دارد، اشاره کرد: طب سنتی یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و توجه به طب سنتی موجب می شود دانش آموز با فرهنگ غنی کشور خود آشنا و پیوند داده شود.

نوری در خاتمه اظهار داشت: ظرفیت خوبی وجود دارد که برای معلمان و دانش آموزان و اولیاء به روش های روز، محتوای مناسب برمبنای ذائقه آنها تولید نماییم. بیش از ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دانش آموز پایه اول تا دوازدهم داریم، چهار میلیون نفر کودکستانی و ۲.۴ میلیون نفر معلم شاغل و بازنشسته داریم و به سبب ارتباط با اولیای دانش آموزان، بستر بزرگی برای آموزش طب سنتی داریم. در شبکه شاد بصورت همزمان، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از این شبکه استفاده می کردند و این نشان میدهد که آنجا هم بستر خوبی برای آموزش وجود دارد.

منبع:

1401/11/04
15:13:15
5.0 / 5
479
تگهای خبر: آموزش , تولید , دارو , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است