محققان چینی می گویند؛

طب سوزنی در کاهش کمردرد دوران حاملگی موثر است

طب سوزنی در کاهش کمردرد دوران حاملگی موثر است به گزارش مستر لمون، خیلی از زنان در دوران حاملگی کمردرد را تجربه می کنند و یک بررسی جدید نشان داده است که یک درمان قدیمی می تواند به کاهش این درد کمک نماید.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، بر مبنای تحلیل و بررسی ۱۰ کارآزمایی از نقاط مختلف جهان، مشخص شد طب سوزنی تسکین قابل توجهی در درد کمر و لگن بوجود می آورد.
دکتر «وی دونگ»، سرپرست تیم تحقیق از بخش ارتوپدی بیمارستان کونمینگ چین، می گوید: «طب سوزنی به صورت قابل توجهی درد، وضعیت عملکردی و کیفیت زندگی زنان مبتلا به درد کمر / لگن را در دوران حاملگی بهبود می بخشد.»
وی در ادامه اضافه کرد: «علاوه بر این، طب سوزنی هیچ تاثیر نامطلوب شدید قابل مشاهده ای روی نوزادان نداشت.»
۱۰ آزمایش بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ در ایالات متحده، سوئد، بریتانیا، اسپانیا و برزیل انجام شد. در مجموع، کارآزمایی ها شامل ۱۰۴۰ زن سالم بود. آنها به صورت متوسط در هفته ۱۷ تا ۳۰ حاملگی خود بودند.
هر یک از آنها درد کمر و / یا لگن داشتند و توسط طب سوزنی، فیزیوتراپیست یا ماما آموزش دیده درمان شدند.
هفت مورد از ۱۰ کارآزمایی، طب سوزنی بدن را انجام دادند. سه مورد دیگر طب سوزنی لوب گوش را انجام دادند.
یافته ها متفاوت بود اما نتایج کارآزمایی برای ۹ مطالعه نشان داد که طب سوزنی به صورت قابل توجهی درد در دوران حاملگی را تسکین می دهد.
چهار مطالعه پتانسیل طب سوزنی را برای بازگرداندن عملکرد فیزیکی نشان دادند.
در پنج مطالعه که تاثیر بر کیفیت زندگی را ثبت کردند، یافته ها نشان داد که طب سوزنی به صورت قابل توجهی آنرا بهبود می بخشد.
عوارض جانبی برای زنان آبستن شامل درد و خونریزی در محل سوزن و همینطور خواب آلودگی بود. بیشتر آنها مایل به تکرار طب سوزنی بودند.
کاملاً معلوم نیست که چگونه طب سوزنی امکان دارد درد را کم کند، اما اعتقاد بر اینست که آزاد شدن اندورفین و افزایش جریان خون به پوست و عضلات باعث این تسکین درد می شود.

1401/09/09
10:21:53
5.0 / 5
353
تگهای خبر: آموزش , پوست , حاملگی , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است