مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو:

بالاخره تخصیص ارز نیمایی دارو در 24 تا 48 ساعت، عملیاتی شد

بالاخره تخصیص ارز نیمایی دارو در 24 تا 48 ساعت، عملیاتی شد به گزارش مستر لمون، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت رفع کمبودهای دارویی و واردات تا زمان اشباع بازار، همینطور اظهار داشت: بالاخره در تعامل با بانک مرکزی، تخصیص ارز نیمایی دارو و مواد جانبی طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت عملیاتی شد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر پیکان پور در رابطه با اقدامات انجام شده در جهت رفع کمبودهای دارویی، اظهار داشت: اقدامات در حوزه اداره کل دارو با تاکید روی رفع کمبود و ارتقاء کیفیت دنبال می شود.
وی اظهار داشت: تا آخر آذرماه تمرکز جدی روی رفع کمبودهای دارویی بازار خواهد بود. همینطور بالاخره در تعامل با بانک مرکزی، تخصیص ارز نیمایی دارو و مواد جانبی طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت عملیاتی شد.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو به مبحث بدهی های سازمان تأمین اجتماعی به داروخانه ها هم اشاره نمود و اظهار داشت: بدهی های معوق سازمان تأمین اجتماعی که معمولاً تا هشت ماه و جمعا به ۵.۵ هزار میلیارد تومان می رسید، بعد از اجرای طرح دارویار به سه ماه کاسته شده و الان ۳.۳ همت (هزار میلیارد تومان) است.
پیکان پور تصریح کرد: سازمان غذا و دارو مکلف به آن شده که در کنار نظارت بر تعهدات تأمین شرکت ها از مسیر تولید داخل، تا زمان اشباع بازار و رفع نیاز بیماران، سایر ظرفیت ها را هم فعال کند.
وی اظهار داشت: در زمان بروز کمبود برای رفع خلاء بازار، تأمین باید گاها ۵ تا ۶ برابر افزایش یابد. بعنوان مثال در مهرماه تولید سوسپانسیون بروفن حدودا ۳۰۰ هزار عدد بود که هم اکنون به ۲.۵ میلیون عدد رسیده است.
منبع:

1401/08/26
12:31:43
5.0 / 5
108
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است