برنامه وزارت بهداشت برای مکمل یاری آهن و اسیدفولیک در مدارس

برنامه وزارت بهداشت برای مکمل یاری آهن و اسیدفولیک در مدارس مستر لمون: رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، جزییات برنامه مکمل یاری در مدارس را تشریح نمود.


دکتر مصطفی رضایی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی جزییات نحوه هزینه کرد قسمتی از ۱۱هزار میلیارد تومان درآمد وزارت بهداشت از محل مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: قسمتی از درآمد صرف خرید مکمل ها و ویتامین ها می شود و به جهت اینکه هزینه تهیه مکمل های دارویی برایمان کمتر باشد، سیاست وزارت بهداشت خرید متمرکز است؛ چونکه اگر قرار باشد تمامی شبکه ها از واسطه ها خرید کنند، بخش قابل توجهی از اعتبارات باید صرف خرید مکمل شود.
وی ادامه داد: در بحث خرید مکمل ها و سایر مواد مصرفی در شبکه بهداشتی مانند وارنیش فلوراید و... خرید متمرکز انجام می دهیم؛ به این صورت که با شرکت های تولیدی وارد مذاکره شده و بسته به نیاز برآورد شده، خرید می نماییم.
او اشاره کرد: خوشبختانه نخستین بخشی که به شکل متمرکز درحال خرید آن هستیم، احتمالاً ماه آتی توزیع خواهد شد. بسته به نیاز هر منطقه، خریدهای ما توسط خود شرکت دارویی به بخش مورد نظر منتقل می شود.
وی درباره ی وضعیت مکمل یاری در مدارس شهری و روستایی بعد از حدود دو سال آموزش غیرحضوری در زمان کرونا، اظهار داشت: تمام تلاش ما تهیه مکمل ها است تا برمبنای برنامه های از پیش تعیین شده در اختیار مدارس قرار گیرد و مشکل خاصی دراین زمینه نداریم. در مدارس اندکی نگران روش استفاده داروها هستیم و این که دانش آموزان آموزش درستی برای مصرف مکمل بگیرند که این هم کار مشترکی بین دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با وزارت آموزش وپرورش است که در حال انجام است تا مکمل ها بعد از تحویل به دانش آموز به درستی مصرف شوند.
رضایی درباب مکمل هایی که در مدارس به دانش آموزان ارائه می شود، اشاره کرد: قرص آهن+اسیدفولیک یکی از مکمل هایی است که ارائه می شود؛ برای اینکه از شایع ترین مشکلاتی که نوجوانان ما دارند بحث کم خونی است و این مکمل می تواند بخش قابل توجهی از این مشکل را برطرف کند. البته اگر کم خونی درمان نشود می تواند مشکلات بسیار زیادی حتی در بحث یادگیری و سلامت دانش آموزان بوجود آورد که طرح مکمل یاری در مدارس با هدف کاهش این دست مشکلات اجرا می شود.
منبع:

1401/07/25
09:29:27
5.0 / 5
316
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تولید , خرید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است