در پاسخ به مستر لمون اعلام شد

رفع کمبود مواد اولیه آنتی بیوتیک های کودکان

رفع کمبود مواد اولیه آنتی بیوتیک های کودکان مستر لمون: مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو به برخی اظهارات درباره ی وضعیت تامین آنتی بیوتیک های اطفال در آستانه فصل سرد و همین طور وضعیت هزینه ای داروهای خارجی بیماران تالاسمی پاسخ داد.دکتر حسین شمالی در گفت و گو با ایسنا، درباره برخی اظهارات در خصوص کمبود آنتی بیوتیک ها به ویژه آنتی بیوتیک کودکان در آستانه فصل سرد، اظهار داشت: درباره ی آنتی بیوتیک های اطفال در مقطعی گرفتار کمبود ماده اولیه این داروها شدیم، اما تولید این داروها حتی در نیمه ابتدایی امسال بیش از سال قبل بوده است. با اینحال در مقطعی واردات مواد اولیه گرفتار مشکل شد که رفع شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ماده اولیه تولید آنتی بیوتیک های اطفال به کفایت در کشور وجود دارد و شرکت های تولیدکننده درحال تولید این آنتی بیوتیک ها هستند.

شمالی افزود: درباره ی اصلاح قیمت آنتی بیوتیک ها مباحثی مطرح بود که باید اصلاح قیمت انجام می شد و هم اکنون اصلاح قیمتی که باید انجام می شد، صورت گرفت و اصلاح قیمت انجام شد. بر این اساس ان شاءالله در تامین آنتی بیوتیک های اطفال هم مشکلی نداریم.
در همین زمینه بخوانید
کمبود برخی آنتی بیوتیک ها در آستانه فصل سرد
آسیب تحریم ها بر ۸۰۰۰ بیمار تالاسمی

وی در ادامه صحبت هایش درباره ی هزینه داروهای وارداتی بیماران تالاسمی و پرداخت سهم بیمار برای این داروها از طرف تالاسمی ها، اظهار داشت: داروهای ایرانی بیماران تالاسمی به کفایت در بازار وجود دارد. در عین حال قسمتی از بازار داروی این بیماران را به داروهای خارجی اختصاص داده ایم. به هر حال برند خارجی و ایرانی یک اختلاف قیمتی دارد که طبیعی است.

وی اظهار داشت: دراین زمینه سازمان های بیمه گر باید هزینه ها را تحت پوشش خود قرار دهند. یعنی موضوع هزینه داروهای بیماران با سازمان های بیمه گر است و ارتباطی با سازمان غذا و دارو ندارد.

شمالی اظهار داشت: سازمان غذا و دارو فقط وظیفه تامین داروها و قیمت گذاری آنها را برعهده دارد. قسمتی از بیماران که اصرار دارند داروی خارجی را مصرف کنند و نمی خواهند از داروی ایرانی استفاده کنند، هزینه اضافه تری را پرداخت می کنند و فعلا این بیماران هم از این قاعده مستثنی نیستند.

وی اظهار داشت: با اینحال تا جایی که اطلاع دارم برای داروهای خوراکی برند خارجی بیماران تالاسمی پوشش بیمه ای انجام شده است، اما بطور کلی موضوع هزینه کرد بیماران در زمینه دارو با سازمان های بیمه گر پایه است.

منبع:

1401/07/17
14:55:54
5.0 / 5
317
تگهای خبر: بیمه , تولید , خوراكی , دارو
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است