زایمان طبیعی در مراکز دولتی برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی مجانی است

زایمان طبیعی در مراکز دولتی برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی مجانی است به گزارش مستر لمون، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: پوشش بیمه ای خدمات درمان ناباروری مصوبه بسیار خوبی است و استقبال خوبی هم از آن شده است. با زیر پوشش قرار گرفتن این خدمات، شاهد استقبال بیشتری از این خدمات هستیم و امیدواریم با افزایش استقبال و افزایش درخواست برای خدمات درمان ناباروری، ظرفیت عرضه خدمات هم در کشور افزایش یابد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر شهرام غفاری اضافه کرد: هزینه های درمان ناباروری مطابق قانون از آغاز سال ۱۴۰۰ توسط سازمان تأمین اجتماعی قابل پرداخت می باشد و تابحال بیشتر از ۳۰ میلیارد تومان به بیماران بیمه شده پرداخت و بیشتر از ۱۵ هزار پرونده هم در این حوزه تشکیل شده است.
غفاری اظهار داشت: هم اکنون حدود ۱۰۰ مرکز درمان ناباوری در کشور وجود دارد که حدود نیمی از آنها دولتی و مطابق قانون طرف قرارداد تأمین اجتماعی هستند. مراکز خصوصی را هم ما برای انعقاد قرارداد اعلام آمادگی کرده ایم و بعضی از آنها هم طرف قرارداد هستند. با عنایت به اجبار قانونی اخیر در این حوزه، سازمان تأمین اجتماعی آماده انعقاد قرارداد با همه مراکز درمانی ناباروری است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۹۰ درصد هزینه های خدمات درمانی ناباوری در مراکز دولتی توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می شود. در مراکز خصوصی هم ۹۰ درصد هزینه خدمات برپایه تعرفه عمومی غیردولتی پرداخت می شود. پوشش بیمه ای خدمات درمان ناباروری، مصوبه بسیار ارزشمندی است که استقبال خوبی هم از آن شده و با زیر پوشش قرار گرفتن این خدمات، شاهد استقبال و درخواست بیشتری برای این خدمات خواهیم بود و امیدواریم با افزایش استقبال، ظرفیت عرضه خدمات هم افزایش یابد.
غفاری همینطور اظهار داشت: عدم تمایل مراکز درمان ناباروری خصوصی به انعقاد قرارداد با بیمه ها در بعضی موارد ناشی از تأخیر بیمه هاست و دلیل دیگر شاید اینست که ما هزینه ها را مطابق تعرفه عمومی غیردولتی پرداخت می نماییم و همینطور این که انعقاد قرارداد با بیمه ها امکان دارد سبب تقید بیشتری شود و برخی مراکز علاقه ای به آن ندارند و می خواهند با آزادی بیشتری هزینه های خویش را از بیماران دریافت نمایند.
به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با سایر خدمات این سازمان در ارتباط با بحث فرزندآوری اظهار داشت: هزینه زایمان هم در زایمان طبیعی و سزارین غیرانتخابی در مراکز دولتی به صورت کامل توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می شود و زایمان طبیعی برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی در مراکز دولتی کاملا مجانی است.
منبع:

1401/07/02
16:40:26
5.0 / 5
163
تگهای خبر: بیمه , خدمات , درمان , هزینه
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است