تأمین اجتماعی ادعاهای تأخیر و تعلل بیمه ها در اجرای طرح دارویاری را رد کرد

تأمین اجتماعی ادعاهای تأخیر و تعلل بیمه ها در اجرای طرح دارویاری را رد کرد به گزارش مستر لمون، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت بدون تأخیر مطالبات داروخانه های طرف قرارداد این سازمان در چارچوب طرح دارویار و همکاری جدی و مؤثر سازمان تأمین اجتماعی در اجرای این طرح اطلاع داد و اظهار داشت: تأمین اجتماعی ماهیانه حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان به داروخانه های طرف قرارداد پرداخت می کند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، شهرام غفاری با رد برخی ادعاهای مطرح شده همچون نامه انجمن داروسازان به رئیس جمهور با ادعای تأخیر یا تعلل بیمه های پایه در اجرای این طرح، اظهار داشت: مطالبات داروخانه های طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی بدون تأخیر در حال پرداخت است. کلیه مطالبات داروخانه های طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی تا تیر ماه پرداخت شده و مطالبات مرداد ماه هم از هفته آینده پرداخت می شود.
وی ادامه داد: بیشتر از ۱۲ هزار داروخانه مستقل در سرتاسر کشور، طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی هستند. در اغلب استان ها مطالبات تیر ماه به صورت کامل و در بعضی استان ها همچون در استان تهران، به صورت علی الحساب پرداخت شده و تنها بخش اندکی از مطالبات باقی مانده است. تنها مطالبه داروخانه ها از سازمان تأمین اجتماعی در ارتباط با ماه مرداد است که مطابق روال از هفته آینده پرداخت می شود.
غفاری افزود: روال جاری پرداختی های تأمین اجتماعی این گونه است که مستمری بازنشستگان از بیستم تا سی ام هر ماه پرداخت می شود و پس از آن مطالبات مراکز درمانی همچون مطالبات داروخانه ها پرداخت می شود.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: با الکترونیک شدن نسخ که امروز حدود ۹۵ درصد نسخ الکترونیک هستند؛ می توانیم با سرعت بیشتری پرداخت ها را انجام دهیم. در استان هایی که نسخه الکترونیک بیشتری تولید می شود، پرداختی ها بدون تأخیر است و پرداخت علی الحساب در بعضی استان ها هم ناشی از تعداد بیشتر نسخ کاغذی در این استان هاست.
غفاری اضافه کرد: در گذشته مطالبات مراکز دارویی بعضاً با چند ماه تأخیر و مثل سایر مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت می شد، اما با مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد تومانی که در اجرای طرح دارویار از سازمان برنامه و بودجه قبل از اجرای طرح دارویار، دریافت شده، پرداخت مطالبات داروخانه ها به روز شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی ضمن اشاره به نامه انجمن داروسازان به رئیس جمهوری، ضمن تکذیب ادعاهای مطرح شده در این نامه، اظهار داشت: مطالب مطرح شده از جانب انجمن داروسازان و نامه ارسالی این انجمن به ریاست جمهوری نمی تواند ناشی از کم اطلاعی باشد و تنها میتوان گفت ناشی از کم لطفی این افراد است.1401/06/29
22:27:42
5.0 / 5
49
تگهای خبر: برنامه , بیمه , تولید , دارو
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است