كارشناس سازمان بهداشت جهانی:

تمامی کشورها با مشکل خلاء اطلاعاتی و اطلاعات اشتباه در دوران کرونا روبه رو بودند

تمامی کشورها با مشکل خلاء اطلاعاتی و اطلاعات اشتباه در دوران کرونا روبه رو بودند آذربایجان شرقی کارشناس سازمان بهداشت جهانی با اشاره به مشکلاتی در زمینه جمع آوری اطلاعات در دوران کرونا، اظهار داشت: تمامی کشورها با مشکل خلا اطلاعاتی و اطلاعات اشتباه در دوران کرونا روبه رو بودند.


دکتر تارا رز روز دوشنبه، ششم تیرماه در کارگاه ملی "نهایی سازی برنامه ارتقای آمادگی و پاسخ به پاندمی کووید-۱۹، آنفلوآنزا و سایر بیماریهای حاد تنفسی واگیردار (نوپدید و بازپدید)" که با حضور نمایندگانی از سازمان بهداشت جهانی در تبریز برگزار شد، اظهار نمود: یک ساختار قوی در زمینه بهداشت و درمان در ایران وجود دارد که در خیلی از کشورهای دیگر چنین ساختاری دیده نمی گردد.
به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: ساختاری که در ایران وجود دارد، حتی در کشورهای حوزه مدیترانه شرقی دیده نمی گردد، پس این امر یک فرصت بسیار مغتنمی است تا ساختارهای اجرائی تنظیم شوند و با نهادینه سازی آنها، سندی به عنوان ساختار مقابله با همه گیری برای آینده تنظیم شود.
وی با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی دولت ها در دوران همه گیری یک بیماری، اضافه کرد: یکی از مسائلی که در این دوران مطرح می شود، بحث ریسک اطلاعاتی است. اطلاعاتی که در این دوران وجود دارد باید از طرف سازمان های مختلف به شکل واحد، خبررسانی و به همگان انتشار یابد.
وی اضافه کرد: باید نحوه تثبیت پاندمی کووید۱۹ و سایر بیماریهای عفونی در جامعه خبرسانی شود تا مردم اطلاع یابند که چه اندازه کارهای مهمی در بخش بهداشت و درمان رخ داده است.
رز با تاکید بر اهمیت سرعت اطلاع رسانی به همگان، اظهار نمود: دولت باید در این مساله قبل از هر چیزی، سرعت عمل و دقیق کافی داشته باشد.
وی با اشاره به لزوم هماهنگی و انتشار اخبار و اطلاعات به شکل یک صدا، اظهار داشت: باید پایه خبررسانی یکسانی داشته باشیم، صدای مردم را بشنویم و بموقع به آن پاسخ دهیم.
وی با اشاره به اینکه بیان اطلاعات یکسان باید در تمامی حیطه های کشور انجام بگیرد، اظهار داشت: وزارت بهداشت هم بایستی همیشه پاسخ یکسانی را به جامعه بدهد و خودرا تنها در یک گوشه گرفتار نکند.
این کارشناس سازمان بهداشت جهانی با اشاره به اینکه لازم است تا مشخص شود، چه کسی مقرر است در وضعیت ریسک و اورژانسی، اخبار را اعلام نماید، اضافه کرد: باید مشخص شود که چطور میتوان اطلاعات را از بخش های غیردولتی و خصوصی دریافت کرد و آنها را با رسانه ها درمیان گذاشت.
وی اشاره کرد: نحوه حمایت، تجهیز و نوع همکاری با نهادهایی چون بسیج در دوران همه گیری نیز باید مشخص شود.1401/04/06
16:57:53
5.0 / 5
979
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است