مدیركل دفتر طب ایرانی و مكمل وزارت بهداشت:

طب ایرانی می تواند در گردشگری مورد توجه قرار گیرد

طب ایرانی می تواند در گردشگری مورد توجه قرار گیرد مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت اظهار داشت: طب ایرانی مکتبی غنی است که در طول قرون و اعصار با جزء به جزء فرهنگ و آداب کشورمان گره خورده و قابلیت آنرا دارد که با نگاه ویژه در صنعت توریسم به آن توجه و از ظرفیت های آن در گردشگری سلامت، استفاده گردد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر نفیسه حسینی یکتا با بیان این مطلب، اضافه کرد: طب ایرانی بعنوان یک مکتب طبی با رویکرد کل نگر، بعنوان علمی تعریف می شود که به عرضه اصولی برای حفظ سلامتی در تمام ابعاد آن باتوجه به مولفه های موجود در چارچوب شش اصل ضروری سبک زندگی می پردازد.

وی ادامه داد: خیلی از توریستهای داخلی و خارجی، خانه های تاریخی در اقلیم های کویری را بازدید کرده و از معماری زیبای آن با یک حوض در بین حیاط مرکزی، لذت برده اند ولی هیچ وقت توضیح داده نمی گردد که این حوض زیبا که مخصوص خانه های این مناطق است، تدبیری از جانب حکمای طب ایرانی برای تعدیل مزاج گرم و خشک این مناطق است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: ظرفیت طب ایرانی با نگاه ویژه به تفاوت های فردی، اقلیمی، خوراک و تنوع چشم گیر اقلیم های مختلف در کشور در صورتیکه با برنامه ریزی صحیح در بستر گردشگری سلامت مورد نظر قرار گیرد، می تواند زمینه ساز عرضه طب ایرانی به دنیا بعنوان یک خصوصیت منحصر به فرد ایران باشد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، حسینی یکتا اظهار داشت: سلامتکده های طب ایرانی بعنوان جاذبه های گردشگری و هم مراکز عرضه دهنده خدمات طب ایرانی، دهکده های سلامتی، کویر درمانی، استفاده از آب گرم ها، دریاچه های نمک و تنوع بالای گیاهان دارویی می تواند در گره خوردن گردشگری سلامت و تندرستی با طب ایرانی در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: توسعه گردشگری و توجه به طب ایرانی، از اولویت های مهم دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت است و در تعامل با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان های مردم نهاد و مرتبط و با تشکیل یک کمیته مشترک، مقدمات برگزاری یک رویداد با مبحث گردشگری و طب ایرانی فراهم گشته است.1401/03/22
21:34:07
5.0 / 5
105
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است