در دیدار وزیر بهداشت ایران و رئیس جمهور عراق مطرح شد؛

تاکید ایران و عراق بر فعال سازی توافقنامه های مبارزه با بیماری ها

تاکید ایران و عراق بر فعال سازی توافقنامه های مبارزه با بیماری ها در دیدار وزیر بهداشت ایران و رئیس جمهور عراق، بر اهمیت تقویت روابط دو کشور در زمینه های مختلف و فعال سازی توافقنامه های بین طرفین در حوزه مقابله با بیماری ها تاکید گردید.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، رئیس جمهور عراق و وزیر بهداشت ایران در ادامه دیدار خود، روابط مستحکم دو جانبه میان دو کشور همسایه و اهمیت آن برای دو ملت دوست در جهت خدمت رسانی به هر دو کشور و کل منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. در این دیدار همچنین، بر اهمیت ادامه تقویت روابط عراق و ایران در زمینه های مختلف، تبادل تجربیات، فعال سازی تفاهمنامه ها و توافقنامه های منعقده میان دو کشور و همکاری در حوزه بهداشت و مقابله با بیماری ها و اپیدمی ها تاکید شد.

در ادامه، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت کشورمان، بر پشتیبانی جمهوری اسلامی از امنیت و ثبات عراق و تمایل به گسترش چشم اندازهای همکاری دو جانبه بین دو کشور در جهت تأمین منافع دو ملت دوست تصریح کرد.

عین اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر رسمی خود به عراق، با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور هم ملاقات و گفتگو کرده و در جریان این دیدار هم، روابط میان دو کشور و اهمیت تقویت همکاری دوجانبه در زمینه های مهم بخصوص پزشکی و بهداشتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

الکاظمی در دیدار با عین اللهی، بر عمق پیوندهای تاریخی و اجتماعی مستحکم میان عراق و ایران بعنوان دو همسایه و ضرورت تلاش برای توسعه چشم اندازهای همکاری مشترک در جهت خدمت رسانی به ملت های دوست دو کشور، تصریح کرد.

عین اللهی هم در دیدار با مصطفی الکاظمی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با عراق در زمینه های پزشکی و بهداشتی و تبادل تجربیات میان دو کشور در حوزه بهداشت را اعلام نمود.


منبع:

1401/03/14
13:53:13
5.0 / 5
182
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است