یافته های جدید نشان می دهد؛

ارتباط ۷ سبک زندگی سالم با کاهش ریسک مبتلا شدن به زوال عقل

ارتباط ۷ سبک زندگی سالم با کاهش ریسک مبتلا شدن به زوال عقل به گزارش مستر لمون بر مبنای تحقیقات جدید، ۷ عادت سالم سبک زندگی امکان دارد در کاهش خطر زوال عقل در افرادی که دارای بالاترین خطر ژنتیکی هستند، نقش داشته باشد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، ۷ عامل سلامت قلب و عروق و مغز که بعنوان Life's Simple ۷ انجمن قلب آمریکا شناخته می شوند عبارتند از: فعال بودن، بهتر غذا خوردن، کاهش وزن، سیگار نکشیدن، حفظ فشار خون سالم، کنترل کلسترول و کاهش قند خون.
«آدرین تین» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه می سی سی پی، می گوید: «این عادات سالم در Life's Simple ۷ بطور کلی با خطر کمتر زوال عقل مرتبط هستند، اما معین نیست که آیا همین مورد در مورد افراد با خطر ژنتیکی بالا نیز صدق می کند.»
خبر خوب این است که حتی برای افرادی که در بالاترین سطح خطر ژنتیکی قرار دارند، زندگی با همین سبک زندگی سالم تر احتمالاً خطر ابتلاء به زوال عقل را کم می کند.
در این مطالعه ۸۸۲۳ نفر با اصلیت اروپایی و ۲۷۳۸ نفر با اصلیت آفریقایی مورد بررسی قرار گرفتند که به مدت ۳۰ سال تحت نظر بودند. میانگین سنی افراد در ابتدای مطالعه ۵۴ سال بود.
شرکت کنندگان در مطالعه سطوح خودرا در هر هفت عامل سلامت گزارش کردند. مجموع نمرات بین ۰ تا ۱۴ بود که ۰ نشان دهنده ناسالم ترین نمره و ۱۴ نشان دهنده سالم ترین نمره بود. میانگین نمره در بین افراد دارای اصل و نسب اروپایی ۸.۳ و میانگین نمره در بین افراد با اصل و نسب آفریقایی ۶.۶ بود.
محققان امتیازات خطر ژنتیکی را در ابتدای مطالعه با بهره گیری از آمار ژنومی بیماری آلزایمر محاسبه کردند.
گروهی که بالاترین خطر ژنتیکی را داشتند شامل افرادی بودند که حداقل یک نسخه از گونه ژن APOE در رابطه با بیماری آلزایمر، APOE e۴ را داشتند. از بین افرادی که اصل و نسب اروپایی داشتند، ۲۷.۹ درصد دارای نوع APOE e۴ بودند، در صورتیکه افراد دارای تبار آفریقایی، ۴۰.۴ درصد دارای نوع APOE e۴ بودند. گروهی که کمترین خطر را داشتند، نوع APOE e۲ داشتند که با کاهش خطر زوال عقل همراه بود.
در اختتام این مطالعه، ۱۶۰۳ نفر با اجداد اروپایی به زوال عقل و ۶۳۱ نفر با اصل و نسب آفریقایی به زوال عقل مبتلا شدند.
برای افراد با اصل و نسب اروپایی، پژوهشگران دریافتند افرادی که بالاترین نمره را در عوامل سبک زندگی و همین طور بالاترین خطر ژنتیکی زوال عقل را داشتند، کمتر در معرض خطر زوال عقل بودند.
به ازای هر یک نمره افزایش در امتیاز فاکتور سبک زندگی، ۹ درصد کمتر خطر ابتلاء به زوال عقل وجود داشت.
در میان افراد با اصل و نسب آفریقایی، پژوهشگران الگوی مشابهی از کاهش خطر زوال عقل را در بین افرادی که نمرات بالاتری در عوامل سبک زندگی داشتند، پیدا کردند.
به گفته پژوهشگران، نمونه های بزرگ تر از جمعیت های مختلف برای به دست آوردن برآوردهای مطمئن تر از اثرات این عوامل سلامتی قابل اصلاح بر خطر زوال عقل در گروههای خطر ژنتیکی مختلف و پس زمینه های اجدادی مورد نیاز است.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

1401/03/09
13:23:01
5.0 / 5
227
تگهای خبر: بیماری , زندگی , سلامت , غذا
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است