وزیر بهداشت تاكید كرد؛

حماسه مقابله با کرونا از ابعاد مختلف بررسی شود

حماسه مقابله با کرونا از ابعاد مختلف بررسی شود وزیر بهداشت اظهار داشت: حماسه مقابله با کرونا در کشور، باید از ابعاد مختلف بررسی شود و با زبان هنر انعکاس یابد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، بهرام عین اللهی، در مراسم رونمایی از کتاب "جان ایران، روایتی مستند از مقابله با کرونا در دولت سیزدهم"، عنوان کرد: در دیداری که دیماه سال قبل با رهبر معظم انقلاب داشتیم، ایشان ضمن تقدیر از خدمات کادر سلامت در مقابله با کرونا، یکی از خواسته هایشان به تصویر کشیدن تلاشهای این نیروها توسط اهالی هنر بود.
وی اضافه کرد: امروز خرسندیم که اقدامی انقلابی انجام و کتاب جان ایران، رونمایی گردید. تاریخ ایران بخصوص در دوران پس از انقلاب، پر از حماسه های پر افتخاری است که متأسفانه آن طور که شایسته است، به تصویر کشیده نشده و لازم است اهل فرهنگ و هنر در این حوزه بیشتر فعالیت کنند.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، حماسه های فراوانی خلق شد که آثار هنری به تناسب شکوه و عظمت حماسه ها هنوز تولید و منعکس نشده ازاین رو لازم است حماسه مقابله با کرونا هم باید از ابعاد مختلف، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد و نحوه مدیریت و مهار آن با زبان هنر انعکاس یابد.
عین اللهی اظهار داشت: درگیری با کرونا یک مساله جهانی بود و تهاجم این ویروس در شرایط یکسان و در همه کشورها رخ داد. با عنایت به این مطلب، نابرابری شدیدی از نظر امکانات و تجهیزات و منابع مالی در دنیا وجود دارد که امکان دارد در موفقیت ها نقش داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: نقش مردم در سنجش موفقیت کشورها در مقابله با کرونا، مهم می باشد. این که از ایران قوی صحبت می نماییم، تنها یک شعار نیست. با استقرار دولت سیزدهم، مردم احساس نزدیکی و اعتماد بیشتری به دولت کردند و جهت کمک به کنترل کرونا و واکسیناسیون، با یک فراخوان به صحنه آمدند. در شرایطی که با دستور و پیگیری رئیس جمهور، سیل واکسن کرونا به کشور روانه شد، با تقاضایی که از مردم کردیم، فوج فوج به صحنه آمدند و این نشانگر قدرت مردم و کشور بود. ازاین رو ایران قوی ناشی از ملت قوی است.
عین اللهی اظهار داشت: فراخوان مردم و کمک گرفتن از آنها در مقابله با کرونا، ناشی از تجربه دوران دفاع مقدس بود و ما می دانستیم که با کمک گرفتن از مردم به موفقیت می رسیم. ایران بالاترین آمار تزریق واکسن نسبت به جمعیت را دارد بگونه ای که در یک روز، بیشتر از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز و در یک هفته، بیشتر از ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن به اندازه جمعیت برخی کشورهای خلیج فارس، در ایران تزریق شد. ازاین رو در مدت زمان کوتاهی به لطف الهی و با حجم قابل توجه واکسیناسیون و استفاده از واکسن های مؤثر، شاهد کنترل بیماری در کشور و شور و شوق مردم هستیم که این بزرگترین هدیه برای نیروهای حوزه سلامت است.
وی افزود: برخی کشورهایی که دارای امکانات، تجهیزات و منابع مالی بودند، مردم را با خود، همراه نداشتند. در اوج بیماری کرونا که با افتتاح دولت همزمان بود، در قله منحنی بیماری قرار داشتیم به صورتی که روزانه بیشتر از ۵۰ هزار بیمار جدید شناسایی و بیشتر از ۷۰۰ نفر قربانی کرونا می شدند در آن شرایط و بعد از رای اعتماد از مجلس، وقتی از بیمارستان ها بازدید می کردم، نگران بودم چونکه بخش های مراقبت های ویژه، پر از بیمار بود اما کادر سلامت، شجاعانه ایستادند و جانفشانی کردند و در این جهاد خالصانه حدود ۳۰۰ شهید مدافع سلامت، تقدیم کشور شد.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در دوران کرونا که مردم در منازل مانده بودند، نیروهای بهداشتی و درمانی در صحنه حضور داشتند و خیلی از اعضای خانواده های آنها هم به کرونا مبتلا شدند. حرکت مردمی برای مقابله با کرونا را باید در حماسه های کشور ثبت نمود و انتظار داریم که هنرمندان و اصحاب رسانه و اهل قلم از نهضت مردمی برای مقابله با کرونا، آثاری را تولید و به جامعه منعکس کنند.
عین اللهی تصریح کرد: دشمن پیش از کرونا قصد داشت که نیروهای حوزه سلامت را از مردم جدا کند اما کرونا نشان داد که نیروهای بهداشتی و درمانی، با مردم هستند. هم اکنون ۶ مجموعه واکسن سازی در کشور، واکسن کرونا را در پلت فرم های مختلف تولید می کنند و با واکسن هایی که تولید و تأمین شد، بیشتر از ۱۰ روز است که آمار مرگ و میر روزانه بیماران کووید ۱۹ در ایران، تک رقمی است و در حالیکه در خیلی از کشورهای اروپایی و آمریکا، تعداد قابل توجهی از بیماران کرونایی جان خویش را از دست می دهند؛ در ایران با حمایت های رئیس جمهور، مشارکت گسترده مردم و تلاشهای مدافعان سلامت، موفقیت های قابل ملاحظه ای حاصل شده است.

1401/02/29
14:12:26
5.0 / 5
234
تگهای خبر: بیماری , تولید , خدمات , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است