نتایچ تحقیق جدید نشان می دهد؛

ورزش باعث کاهش خطر مبتلا شدن به آلزایمر می شود

ورزش باعث کاهش خطر مبتلا شدن به آلزایمر می شود تحقیقات جدید نشان داده است که چگونه ورزش با کاهش التهاب از افراد مسن در مقابل زوال شناختی محافظت می کند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، فعالیت بدنی امکان دارد خطر ابتلاء به بیماری آلزایمر و زوال عقل را کم کند و روند زوال شناختی در رابطه با افزایش سن را کُند نماید.
به گفته محققان، پیری و بروز مشکلات نورودژنراتیو، مانند بیماری آلزایمر، با افزایش التهاب در مغز ارتباط دارند.
مطالعات حیوانی نشان داده اند که فعالیت بدنی امکان دارد با کاهش فعال شدن سلول های میکروگلیال، سلول های ایمنی اولیه در مغز، فواید شناختی به همراه داشته باشند.
نتایج یک مطالعه جدید بر روی افراد مسن هم گزارش می دهد که کاهش فعال سازی میکروگلیال امکان دارد به پشتیبانی از اثرات محافظتی فعالیت بدنی بر عملکرد شناختی کمک نماید.
کاهش در بعضی از توانایی های شناختی، مانند حافظه و توجه، با افزایش سن اتفاقی شایع است. با این وجود، بعضی از افراد امکان دارد گرفتار زوال عقل شوند، که شامل کاهش شدید توانایی های شناختی است و عملکرد روزانه را مختل می کند.
مطالعات نشان داده است افرادی که به صورت منظم ورزش می کنند کمتر در معرض ابتلاء به بیماری آلزایمر و زوال عقل هستند. علاوه بر این، فعالیت بدنی می تواند پیشرفت زوال شناختی را کم کند.
مطالعه اخیر محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان داده است که کاهش التهاب در مغز امکان دارد از فواید شناختی فعالیت بدنی باشد.
دکتر «کاتلین کاسالتو»، عضو تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «بسیاری از مطالعات نشان می دهند که فعالیت بدنی با سلامت بهتر مغز و شناخت مرتبط می باشد. بعنوان مثال، برآوردها نشان می دهند که عدم تحرک به تنهایی عامل ۱۳ درصد از موارد ابتلاء به آلزایمر در سرتاسر جهان است.»
وی در ادامه می افزاید: «با این حال، ما هنوز اساساً مکانیسم هایی را که فعالیت بدنی را با شناخت در انسان مرتبط می نماید، درک نمی نماییم. مطالعه ما نخستین داده های انسانی است که نشان داده است فعال سازی میکروگلیال (التهاب مغز) امکان دارد مکانیسم مفهوم داری در این حوزه باشد.»
این داده ها نشان می دهند که اثرات فعالیت بدنی بر روی فعال سازی میکروگلیال مختص مناطق خاصی از مغز است. این نتایج با داده هایی مطابقت دارد که نشان داده است انفارکتوس های کوچک و صدمه شناسی های مغزی در رابطه با بیماری آلزایمر در دو ناحیه مغز شایع تر هستند.


منبع:

1400/09/07
13:45:14
5.0 / 5
255
تگهای خبر: بیماری , حافظه , سلامت , شكلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است