وزیر بهداشت در دیدار مدیران موسسه كخ و سفیر آلمان مطرح كرد

جهش قابل توجه سرعت واکسیناسیون مقابل کرونا در ایران

جهش قابل توجه سرعت واکسیناسیون مقابل کرونا در ایران وزیر بهداشت اظهار داشت: در سه ماه گذشته در ایران سرعت واکسیناسیون جهش قابل توجهی یافت به شکلی که تا امروز حدود 84 درصد از جمعیت هدف، دُز اول و حدود 67 درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در دیدار مدیران موسسه کخ و سفیر آلمان در ایران که شب گذشته در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: وضعیت کنترل بیماری کرونا در ایران، مناسب می باشد اما نگرانی هایی داریم. بروز موج جدید کرونا در سایر کشورها، ما را برای آینده نگران کرده است.
وی افزود: شرایط بیماری کرونا در ایران تا چندماه پیش، مناسب نبود و روزانه حدود ۵۰ هزار بیمار جدید کرونائی در کشور شناسایی می شد و حتی به ۷۰۰ مورد مرگ و میر بیمار کرونائی در یک روز هم رسیده بودیم اما با تقویت واکسیناسیون و البته مشارکت عظیم مردمی در واکسیناسیون، امروز وضعیت بیماری در ایران، بهتر شده است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در ایران امکانات بهداشتی و درمانی خوبی داریم. در کشور علاوه بر خدمات بهادار و شبانه روزی نیروهای بهداشتی و درمانی، حدود یک هزار بیمارستان، ۲۰ هزار عضو هیات علمی و ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی فعال می باشند.
عین اللهی تصریح کرد: در ایران واکسن های ۵ مجموعه داخلی شامل برکت، پاستور، رازی، فخرا و سیناژن تا کنون وارد سبد واکسیناسیون کشوری کرونا شده است و این واکسن های داخلی در انواع پلت فرم های مطرح دنیا در ایران تولید شده است.
ایران و آلمان توان بالای خود در مدیریت این بحران را نشان داده اند
بنابر اعلام وبدا، همین طور دکتر آندریاس یانسن - معاون موسسه روبرت کخ آلمان در حاشیه این دیدار، اظهار داشت: ایران و آلمان در تعداد جمعیت، مجموع مبتلایان به کرونا و قربانیان این بیماری حدودا با همدیگر شباهت های زیادی دارند و در دو کشور کوشش های بسیار زیادی برای کنترل کرونا شده است. ایران و آلمان توان بالای خود در مدیریت این بحران را نشان داده اند.
وی گفت: سال قبل در ابتدای ماه مارس به همراه نمایندگان سازمان جهانی بهداشت سفری به ایران داشتم. برداشت ما از بیمارستان های شهرهای مختلف ایران این بود که کادر بهداشتی و درمانی در مهار کرونا، کوشش های زیادی می کنند و این حرکت مثبتی در جهت اختتام دادن به پاندمی کرونا است.
وی افزود: ساخت واکسن های گوناگون کرونا توسط ایران و تزریق گسترده واکسن، یک موفقیت بسیار بزرگ است و بسیاری از افراد و مجامع بین المللی به موفقیت های ایران در واکسیناسیون اذعان کرده اند.
معاون موسسه روبرت کخ اشاره کرد: سازمان جهانی بهداشت و رئیس این سازمان بر توزیع عادلانه و دسترسی همگانی در دنیا به واکسن های کرونا تاکید دارند.
معاون موسسه روبرت کخ آلمان اظهار داشت: دو روز پیش که آلمان را به قصد ایران ترک کردیم، تعداد مبتلایان جدید کرونا به رکورد ۵۰ تا ۶۰ هزار مورد رسید و همزمان شاهد این بودیم که تعداد موارد مرگ و میر و بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه، کم شد که این نشان دهنده تاثیر واکسیناسیون است و بطور متوسط حدود ۲۰۰ مورد مرگ و میر در آلمان ثبت می شود.
فرصت خوبی برای تبادل تجربیات ایران و آلمان در مدیریت کرونا به وجود آمده است
همین طور مدیرکل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت اظهار داشت: تیمی از موسسه روبرت کخ آلمان بتازگی به دعوت مرکز مبارزه با بیماریهای واگیر وزارت بهداشت به ایران سفر کرده اند. این موسسه در آلمان نقشی شبیه مرکز مدیریت بیماریها را دارد.
به گزارش وبدا، دکتر محمد حسین نیکنام در حاشیه دیدار مدیران موسسه روبرت کخ و سفیر آلمان با وزیر بهداشت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: شباهت هایی از نظر جمعیت، مجموع مبتلایان کرونا و مرگ و میر کووید۱۹ بین ایران و آلمان وجود دارد و فرصت خوبی برای تبادل تجارب در این عرصه بین دو کشور به وجود آمده است.
وی ادامه داد: آلمان این روزها با موج فزاینده ای از کرونا روبرو است. روز گذشته حدود ۶۰ هزار بیمار جدید در آلمان شناسایی شد که یکی از عوامل بروز موج جدید، عدم مراقبت و کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح جامعه آلمان بوده است. در وضعیت فعلی در این کشور، بیشتر جوانان مبتلا به کرونا می شوند.
مدیرکل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت اشاره کرد: یکی از اشکالات آلمان، ساختار فدرالی آنست. موسسه روبرت کخ برنامه های بسیار خوبی را برای مقابله با کرونا در آلمان تدوین کرده اما ۱۶ فدرال آلمان، بر حسب شرایط خودشان این برنامه ها را اجرا می کنند.
نیکنام اظهار داشت: بررسی قرنطینه و تشدید محدودیت ها برای مقابله با موج جدید کرونا در دستور کار مقامات آلمانی است. در این کشور همین طور الزامی کردن تزریق واکسن درحال بررسی و مطالعه است بااینکه در بعضی کشورهای اروپایی هم اکنون، تزریق واکسن، الزامی است و این مساله در آلمان نیز درحال بررسی است.1400/09/03
14:23:10
5.0 / 5
88
تگهای خبر: برنامه , بیماری , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است