محک چه خدماتی به کودکان مبتلا به سرطان ارائه می دهد؟

محک چه خدماتی به کودکان مبتلا به سرطان ارائه می دهد؟ به گزارش مستر لمون مدیر واحد خدمات حمایتی محک با اعلان اینکه تمامکودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران که در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی اطفال درمان می شوند، تحت حمایت محک قرار دارند، اظهار داشت: هزینه های مربوط به خدمات درمانی و حمایتی آنها نیز توسط کارشناسان مددکاری در این مؤسسه پیگیری و مطابق درصد حمایتی پرداخت می شود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، بهناز آسنگری - مدیر واحد خدمات حمایتی محک اضافه کرد: این مساله ریشه در دغدغه دیرباز محک برای یکپارچه سازی خدمات و توزیع عادلانه آن به همه کودکان مبتلا به سرطان در سراسر کشور دارد و در برنامه راهبردی محک نیز قرار گرفته که همچنان برای توسعه آن تلاش می شود.
مدیر واحد خدمات حمایتی محک همین طور در پاسخ به سؤالی درباب خدمات ارائه شده توسط این واحد اظهار داشت: بخش مددکاری در زیر مجموعه واحد خدمات حمایتی، پیگیری امور درمانی و رفاهی کودکان مبتلا به سرطان در تمام کشور را بر عهده دارد. تشکیل پرونده، پرداخت هزینه های دارو و درمان، پرداخت هزینه های غیر درمانی، مشاوره های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تسهیل سازگاری کودک و خانواده با شرایط جدید از زمان تشخیص و در ضمن روند درمان، ایجاد شناخت نسبت به بیماری و پروسه درمان، افزایش امید، توانبخشی، بهبود و ارتقای توانایی کارکردهای خانواده، آگاه سازی کودک و خانواده در امتداد کنترل بحران، پیگیری اموری مانند تحصیل، رفت و آمد به مراکز درمانی در صورت نیاز، بیمه درمانی، هزینه انواع پروتز، کمک هزینه تغذیه و پیگیری امور سکونت در صورت نیاز به حضور در تهران برای درمان، توانمندسازی کودکان جهت افزایش کیفیت زندگی، مهارت آموزی و بازگشت به زندگی عادی در جامعه، تسهیل گری در ارتباط بین بیمار و کادر درمان و... به کودک و خانواده او کمک می نماید تا با دغدغه کمتری روزهای سخت درمان را پشت سر بگذارند. در بخش روانشناسی نیز ارائه خدمات روانشناسی، روانسنجی، مشاوره، ارجاع به روانپزشک و خدمات سوگ درمانی بخش مهم دیگری از خدمات است. این خدمات بصورت حضوری، غیرحضوری و آنلاین به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده های آنها ارائه می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی محک، وی همین طور درباب بازپرداخت هزینه های جانبی درمان سرطان توسط محک اضافه کرد: برخی هزینه ها مانند هزینه رفت و آمد به مراکز درمانی، هزینه های تحصیلی، اهدای مواد غذایی، کلاه گیس، پوشاک زمستانی و... ارتباط مستقیم با درمان بیماری سرطان ندارد اما می تواند چالش هایی برای خانواده بوجود آورد. بدین سبب باتوجه به اساسنامه محک، هزینه های در رابطه با آن نیز توسط این مؤسسه به خانواده ها پرداخت می شود.
آسنگری در آخر اظهار داشت: محک در ضمن ۳۰ سال قبل بیش از ۳۹ هزار کودک مبتلا به سرطان از جای جای نقاط کشور را، تحت حمایت قرار داده است و تلاش نموده چتری به وسعت همه ایران برای کودکان مبتلا به سرطان و خانواده هایشان باشد. این روزها بیش از ۲۰ هزار نفر از فرزندان محک در کشور، در مرحله درمان قرار دارند. محک خودرا موظف می داند تا با حمایت همه جانبه آنها، پیمودن مسیر سخت مبارزه با سرطان را برایشان آسان تر کند. امیدواریم با تلاش تمامی اعضای این خانواده به زودی شاهد بهبودی بیش از پیش کودکان مبتلا به سرطان کشورمان باشیم.
منبع:

1400/09/01
00:00:19
5.0 / 5
104
تگهای خبر: برنامه , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است