رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزارت بهداشت:

اقتصاد، فرهنگ و باروری تکه های پازل جمعیت هستند

اقتصاد، فرهنگ و باروری تکه های پازل جمعیت هستند به گزارش مستر لمون رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزارت بهداشت اظهار داشت: مباحث اقتصاد، فرهنگ و باروری باید در کنار هم قرار گیرند تا یک خانواده در شرایط خوبی بتواند برای فرزندآوری برنامه داشته باشد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، ناهید اکبری، رییس اداره باروری سالم جمعیت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در برنامه تلویزیونی «غیر محرمانه» با موضوع جمعیت و فرزندآوری با تاکید بر این که وضعیت جمعیت در کشور بحرانی است، اظهار داشت: با سیاست های تشویق خانواده باید نرخ باروری کل را به ۲، ۱ دهم و بالاتر افزایش داد.
وی اضافه کرد: در زمینه بحث باروری همه باید به این باور برسیم که از ابتدا برای توسعه کشور، علاوه بر اقتصاد و فرهنگ مسئله باروری نیز مهمست.
اکبری عنوان کرد: ایران دارای ارزش هایی است که در هیچ کشور دیگری وجود ندارد، در فرهنگ اسلامی ایرانی به ازدواج و فرزندآوری بهای بسیاری داده می شود و برای آن ارزش قائل هستیم و بهتر است که این نگاه در سیاست ها و تصمیمات نیز دیده شود و آنرا بعنوان یک اصل بپذیریم.

وی با اعلان اینکه در فرهنگ سازی فرزندآوری انسجام وجود ندارد، اشاره کرد: مباحث اقتصاد، فرهنگ و باروری باید در کنار هم قرار گیرند تا یک خانواده در وضعیت خوبی بتواند برای فرزندآوری برنامه داشته باشد.
رئیس اداره باروری سالم جمعیت وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار نمود: تصویب طرح جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده یک فرصت است و بی گمان در این قانون افراط و تفریط هایی نیز وجود دارد. لیکن در اجرای آن نباید زمان را از دست بدهیم و به ساختار حاکمیتی توجه گردد. در این قانون تصمیمات باید مبتنی بر منافع مردم باشد با جریان این سیاستگذاری، انسجام در تصمیمات صورت می گیرد.
وی اشاره کرد: روح عمده این قانون درباب مسئله فرهنگ سازی است که به خوبی به آن پرداخته شده و باید رویکرد سیاستگذاری ها و تصمیمات تغییر یابد و نباید به فاکتورهای سریع بپردازیم بلکه باید شاخص ها در دسترس باشند.


منبع:

1400/08/22
22:28:36
5.0 / 5
354
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پزشك , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است