آخرین جزییات اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

آخرین جزییات اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به گزارش مستر لمون معاون پرستاری وزارت بهداشت با تشریح آخرین جزییات اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، اظهار داشت: خوشبختانه دولت و شورای عالی بیمه همراهی کردند و اوایل سال جاری مصوبات کامل شد و اجرای قانون تعرفه گذاری توسط معاون اول ریاست جمهوری آغاز شد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر عباس عبادی با اعلان اینکه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری حدود ۱۴ سال قبل در مجلس شورای اسلامی تصویب گردید، اظهار نمود: متاسفانه عملیاتی شدن، ابلاغ و تدوین بخشنامه سال ها طول کشید که عمدتاً به تخصیص اعتبار و بودجه مربوطه بود.
وی افزود: بعد از فرمایشات سال قبل مقام معظم رهبری در روز پرستار، خوشبختانه دولت و شورای عالی بیمه همراهی کردند و اوایل سال جاری مصوبات کامل شد و اجرای قانون تعرفه گذاری توسط معاون اول ریاست جمهوری آغاز شد.
عبادی اشاره کرد: نکته ای که حالا وجود دارد، بحث تخصیص اعتبار برای سال ۱۴۰۰ از طرف سازمان برنامه و بودجه است؛ چونکه این مساله در بودجه عملیاتی سالانه پیش بینی نشده بود و تلاش بر این است که با رایزنی بتوانیم در نیمه دوم این امر را عملیاتی نماییم اما می توانیم قول دهیم که این امر بطور قطع در اعتبارات بودجه سال ۱۴۰۱ پیش بینی خواهد شد.
ایشان سپس با اعلان اینکه پرستارانی که عضویت رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی دارند با وجود این که شرح وظایف یکسانی داشته و در یک محیط مشترک فعالیت می نمایند، تفاوت و شکاف حقوقی دارند، اظهار داشت: قرار بر این بود که دوستان شرکتی و قراردادی حداقل مشابه ۸۰ درصد حقوق دوستانی که قرارداد رسمی دارند را گرفتن کنند که این مساله هم نیاز به پیگیری جدی دارد. باتوجه به قول وزیر بهداشت امیدواریم این مشکل هم تا سالروز گرامی داشت پرستار رفع گردد.
منبع:

1400/07/15
13:25:21
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است