یك استاد دانشگاه آكسفورد:

بهار آینده بیماری کووید-19 شبیه سرماخوردگی خواهد شد

بهار آینده بیماری کووید-19 شبیه سرماخوردگی خواهد شد به گزارش مستر لمون خراسان رضوی متخصص برجسته آکسفورد اعلام نمود: کووید-۱۹ تا بهار سال آینده شبیه سرماخوردگی معمولی خواهد شد چونکه ایمنی افراد در مقابل این ویروس با واکسن ها و قرار گرفتن در معرض آن تقویت می شود.به نقل از آکسفوردنیوز پروفسور سر جان بل اظهار نمود: انگلیس بدترین شرایط مدیریت بیماری کرونا را تچربه کرد و پشت سر گذاشت اما بعد از گذشت زمستان باید همه چیز بهتر شود؛ البته همچنان در معرض مبتلا شدن به این ویروس حتی در افراد واکسینه شده قرار داریم.

این بیانات پس اظهارات پروفسور سارا گیلبرت(سازنده واکسن کووید-۱۹ آسترازنکا) در وبینار انجمن سلطنتی پزشکی عرضه شد.

گیلبرت اظهار داشت: ویروس ها با انتشار در اطراف ضعیف تر می شوند. ما به صورت معمول می بینیم که ویروس ها با سهولت بیشتری گردش می کنند و هیچ دلیلی وجود ندارد که تصور نماییم نسخه ویروسی تری از سارس-کوو-۲خواهیم داشت.

کروناویروس های فصلی سبب سرماخوردگی می شود.

سارا گیلبرت در این خصوص اظهار داشت: در نهایت سارس-کوو-۲ هم یکی از آنها خواهد بود.

سر جان می گوید: اگر به مسیری که در آن هستیم، نگاه کنید، وضعیت ما بسیار بهتر از ۶ ماه قبل است و فشار بر سرویس سلامت همگانی بریتانیا(NHS) تا حد زیادی کاسته شده است.

پروفسور جان بل هم در همین خصوص خاطرنشان کرد: اگر به مرگ ومیر ناشی از کووید بنگرید، شاهد مرگ افراد بسیار سالخورده خواهیم بود. من تصور می کنم ما هم اکنون از بدترین وضعیت در ارتباط با این بیماری عبور کرده ایم. در واقع من فکر می کنم آنچه باید رخ می داد، اتفاق افتاده و با قرار گرفتن در معرض دلتا مشاهده می شود تعداد موارد مبتلا شدن بسیار زیاد شده است؛ بخصوص در افرادی که ۲ دوز واکسن تزریق کرده اند؛ اگر این افراد بدون علامت شوند، به صورت قابل توجهی بر ایمنی ما افزوده می شود. ازاین رو ما به موقعیتی می رویم که سارا آنرا توصیف می کند و در بهار آینده آنرا مشاهده خواهیم کرد.وی تصریح کرد: ما باید زمستان را پشت سر بگذاریم تا به آن مرحله برسیم. البته مردم نباید وحشت کنند. تعداد عفونت های شدید و مرگ ومیر ناشی از کووید خیلی کم شده است.

پروفسور بل تصریح کرد: کارایی واکسن های کووید برای پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری های جدی که منجر به مرگ می شود است اما واقعا میزان انتقال را کاهش نمی دهد. اگر همه انتظار دارند واکسن ها و تقویت کننده ها این روند را متوقف نماید، بدانند که چنین نیست و وعده دروغی است.

وی با افسر ارشد پزشکی انگلستان، پروفسور کریس ویتی، موافق است که اکثریت قریب به اتفاق کودکان بدون واکسن به کووید مبتلا می شوند.

منبع:

1400/07/04
11:09:00
5.0 / 5
166
تگهای خبر: بیماری , پزشك , سرویس , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است